RegionWiadomość dniaZdrowie

Sosnowiec zafundował swoim mieszkańcom maseczki. Rozda ich 800 tysięcy

22 stałe i kilkanaście mobilnych punktów. Miasto rozpoczyna kolejną podczas pandemii akcję rozdawania darmowych maseczek wśród mieszkańców Sosnowca. W sumie do sosnowiczan trafi blisko 800 tysięcy maseczek, czyli po cztery maski na osobę.

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

Mobilne punkt wystartują już w piątek 9 kwietnia. Strażnicy Miejscy oraz  Strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej Sosnowiec Cieśle będą czekali na mieszkańców m.in.: przy ulicy Baczyńskiego, Słonecznej, Saturnowskiej, Podjazdowej, Moniuszki, Hallera, Lotników, Żytniej i Będzińskiej. – Bardzo proszę o dokładnie sprawdzenie lokalizacji i godziny w której mobilne punkty będą dostępne. Mobilne punkty będą działały również w sobotę – podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Do osób potrzebujących, o ograniczonej mobilności, będą starać się dotrzeć pracownicy sosnowieckiego MOPS-u. Stałe punkty będą głownie działały od poniedziałku do piątku, ale są też takie w których będzie można odebrać maseczkę w sobotę. Maseczki trafiły do Sosnowca z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych i będą rozdawane do wyczerpania zapasów.

 

źródło: UM Sosnowiec

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus w Polsce: Rząd przedłuża obostrzenia do 18 kwietnia

„Kochajcie mnie, mamo i tato”. Plakaty broniące praw młodzieży LGBT+ zawisły na Śląsku [WIDEO]

Po pijaku wtargnęli do szpitala tymczasowego w MCK. Chciał pokazać koledze szpital

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close