KategoriaKrajOglądaj w TVSRegion

Srebrne Katowice: Czy warto szczepić się przeciw COVID-19?

Seniorzy, mężczyźni i mieszkańcy większych miast to w Polsce. To grupy osób, które są zdania, że warto i trzeba zaszczepić się przeciw COVID-19. Takie informacje wyłonił opublikowany raport Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

 

W programie porozmawiamy z dwoma Katowiczankami, które zaszczepiły się już przeciw COVID-19. Ponadto opowiemy także o fundacji „Tak jak ORKA”. Nie zabraknie także cotygodniowej dawki ćwiczeń oraz lekcji języka angielskiego.

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej

Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej, to jeden z kilku dni w roku kalendarzowym poświęcony seniorom. Obchodzimy go 29 kwietnia, a w 2011 roku został ustanowiony przez Komisję Europejską, by promować porozumienie międzypokoleniowe wśród mieszkańców Starego Kontynentu. Szerzej o łączeniu pokoleń opowie dr Helena Hrapkiewicz – pełnomocnik Prezydenta Katowic ds. Seniorów.

Fundacja „Tak jak ORKA” – z myślą o seniorach

Między innymi w celu likwidacji rozmaitych barier, jak również dyskryminacji ze względu na wiek  – służy działalność powołanej w Katowicach Fundacji „Tak jak ORKA”. Fundacja została niedawno przyjęta do AGE Platform Europe – europejskiej organizacji zrzeszającej organizacje non-profit, które także w swoich działaniach wspierają osoby starsze. Więcej informacji o działalności fundacji znajduje się pod linkiem.

Na naukę nigdy nie jest za późno

Jak co tydzień zapraszamy do udziału w specjalnie przygotowanych ćwiczeniach z elementami jogi. Zachęcamy również do udziału w lekcjach języka angielskiego, tym razem będziemy uczyć kierunków geograficznych.

Facebook Instagram

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami? Śledź TVS na Facebooku, a także na Instagramie!

ZOBACZ TAKŻE:

Srebrne Katowice: wydanie 23.04.2021

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Kierowca śmiertelnie potrącił rowerzystę. Wrócił po urwane lusterko i uciekł [WIDEO]

Górnictwo na Śląsku ma być wygaszone. Jako pierwsza zamknięta zostanie kopalnia Ruda Ruch Pokój

Zatrzymanie właściciela klubu Face2Face w Rybniku niezasadne. Jest wyrok sądu

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close