RegionŚwiat

Stan zagrożenia i zakaz wychodzenia z domów do kwietnia!

Rząd Hiszpanii nie przebiera w środkach walcząc z pandemią koronawirusa. Kraj niemalże zamrożono. Podjętą dzisiaj (25.10) decyzją, na terenie całej Hiszpanii aż do kwietnia przyszłego roku ma zostać wprowadzony stan zagrożenia. Wśród nowych obostrzeń zakaz wychodzenia z domów od 23.00 do 6.00 rano.

 

 

Nosić maseczkę czy nie nosić? Bunt na ulicach rośnie! TOP 5 Silesia Flesz

Hiszpania jedzie z koronawirusem na ostro i jeńców nie bierze. Rząd Pedra Sancheza ogłosił dzisiaj, że na terenie całego kraju wprowadzony ma zostać stan zagrożenia epidemicznego. Chodzi oczywiście o coraz gorsze statystyki zachorowań na Covid-19.

Nowe regulacje i obostrzenia zostały uchwalone w niedzielę, 25 października podczas nadzwyczajnego posiedzenia rządu. Już teraz na terenie Hiszpanii obowiązuje stan zagrożenia – jednak w myśl nowych regulacji ma on zostać przedłużony aż do kwietnia 2021 roku.

 

Wśród nowych obostrzeń w Hiszpanii ma pojawić się zakaz wychodzenia z domów, który obowiązywałby pomiędzy godz. 23:00 a 6:00. Jak przekazuje Reuters, premier Sanchez zapowiedział, że podróże między poszczególnymi regionami Hiszpanii – także w myśl nowych obostrzeń mają być zabronione.

Nowe regulacje miałyby wchodzić w życie od listopada, ale stopniowo – wg 4-stopniowej skali zakażeń. A ta oszacowana jest od 25 do 200 przypadków koronawirusa na 100 tysięcy mieszkańców w ciągu 14 dni. Rząd Hiszpanii przekonuje, że nowe obostrzenia mają zbić wskaźnik zakażeń poniżej 25 przypadków na 100 tys. obywateli. A ten na razie jest ogromny. wg stanu na piątek, 23 października, liczba potwierdzonych przypadków to już ponad milion, z czego zmarło prawie 35 tysięcy zakażonych koronawirusem osób.

 

Nowe obostrzenia w Hiszpanii o jakie wnioskuje rząd, będą jeszcze musiały otrzymać aprobatę większości deputowanych – ma to nastąpić w listopadzie.

 

red: W.Żegolewski
źródło: Polsat News

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Od 24 października cała Polska to CZERWONA STREFA. Za dwa tygodnie możliwy kompletny LOCKDOWN

Ogromne protesty ws. zakazu aborcji na Śląsku! W Katowicach protestujący i policja pod katedrą! [ZDJĘCIA]

Seniorzy nie powinni wychodzić z domu. Apel premiera Mateusza Morawieckiego

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close