Region

Strażacy: sytuacja jest opanowana. Potężny pożar w Sosnowcu [NOWE FAKTY]

W Sosnowcu wybuchł pożar na składowisku odpadów. Służby wojewody śląskiego zaleciły zamknięcie okien i unikanie przebywania na otwartej przestrzeni na obszarze Sosnowca i Dąbrowy Górniczej oraz na obszarze powiatów: będzińskiego, myszkowskiego i zawierciańskiego.

 

W środę, 16 września, doszło do pożaru na wysypisku odpadów na ulicy Radocha 4 w Sosnowcu. Zapaliły się nieznane substancje.

Jak poinformowały nas ok. godz. 19.30 służby, udało się obronić dwie zagrożone hale, które stoją zaledwie 50 metrów od płonącego składowiska odpadów. Na miejscu w dalszym ciągu pracuje 40 zastępów straży pożarnej, w tym cztery plutony gaśnicze, cztery drabiny.

Ogień pojawił się na terenie firmy, która zajmuje się recyklingiem samochodów. Przyczyna wybuchu pożaru nie jest na razie znana.

Nie ma informacji o poszkodowanych, nie zapadła również dotąd decyzja o ewentualnej ewakuacji. Stan powietrza sprawdza strażacki pluton chemiczny.

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Potężne kłęby dymu nad Sosnowcem! Pali się składowisko odpadów [WIDEO, FOTO]

Sosnowiec przejmuje tereny po byłej kopalni Kazimierz-Juliusz. Co z nimi zrobi? [WIDEO]

Śląska drogówka wydaje wojnę nielegalnym wyścigom na drogach. A tych jest coraz więcej! [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close