Region

SZOK! Ktoś ukradł kosiarkę Górnikowi! Na uczciwego znalazcę czeka nagroda [WIDEO]

Do niecodziennej kradzieży doszło w Mysłowicach. Skradziono jedyną, wartą około 30 tysięcy złotych kosiarkę należącą do klubu piłkarskiego Górnik 09 Mysłowice. O tyle wyczyn wydaje się nieprawdopodobny, ponieważ żeby dostać się do garażu, w którym była trzymana kosiarka trzeba było otworzyć bramę z podwórka oraz zniszczyć kłódkę.

 

Sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!

Chodzi o to, że ktoś albo miał klucz do tej bramy. Tam są też garaże i każdy z garaży ma klucz do bramy. Wystarczy dostać klucz i problem już jest rozwiązany – mówi gospodarz obiektu Henryk Seweryn.

Tylko, że wynieść taką kosiarkę to nie na rękach, to musiało być zorganizowane. Brak kosiarki może zniszczyć pracę ostatnich miesięcy. Pielęgnacja boiska w które włożyliśmy dużo pracy przez ten okres pandemii, szczególnie jej ostatnie miesiące, gdzie ta kosiarka pozwala nam na to, żeby ta trawa była w taki stanie jak jest teraz. Przez to, że teraz nie mamy do niej dostępu nie będziemy mogli kosić trawy, co za tym idzie treningi staną się mocno utrudnione – mówi Trener-asystent Górnika 09 Mysłowice Wiktor Kaczyński.

Brak kosiarki komplikuje sprawę, nie tylko z tego powodu, że służyła do koszenia murawy boiska, ale również do ciągnięcia walca do wyrównywania płyty piłkarskiej. W całą akcję włączył się również prezydent Mysłowic Dariusz Wójtowicz.

Kradzież elementu wyposażenia klubu, który służył dzieciom bardzo źle została odebrana przez mieszkańców. Ogólnie kradzieże i dewastacje są źle odbierane, ale to już tak zbulwersowało ludzi, że najprawdopodobniej będziemy szukali również poprzez nagłośnienie nie tylko w mediach społecznościowych, ale też w telewizji – mówi prezydent Mysłowic Dariusz Wójtowicz.

Jak poinformował nas prezydent miasta, przewidziana jest nagroda dla uczciwego znalazcy traktorka. Władze miasta wraz z władzami klubu nie wykluczają zorganizowania zbiórki pieniężnej na zakup nowego sprzętu, wynika to z tego, że budżet klubu nie pozwoli na zakup kolejnej kosiarki.

Autor: Paweł Nawrat

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Oddajecie gruz i odpady z remontu? Uważajcie komu, bo inaczej mandat murowany!

Nad Polskę nadciąga ochłodzenie! Temperatura gwałtownie spadnie [PROGNOZA POGODY]

Policjant z Sosnowca zaliczył niezłe combo! 3 poszukiwanych złapał w 3 dni!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close