KrajRegionWiadomość dnia

Strona CKE umarła. Porażka próbnych testów ośmioklasisty

W związku z epidemią COVID-19 publicznej edukacja została tymczasowo przeniesiona do świata wirtualnego. Nauczyciele wszystkich szkół dwoją się i troją by zapewnić swoim uczniom nauczanie w tych bardzo trudnych czasach. tak naprawdę nie wiadomo ile jeszcze potrwa taka sytuacja – póki co rząd zamknął szkoły i uczelnie wyższe do 11 kwietnia ale wszyscy mamy świadomość, że ten termin może zostać przedłużony. Centralna Komisja Egzaminacyjna zrobiła próbne testy dla ośmioklasistów – niestety ich strona…umarła.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Koronawirus po śląsku, czyli region walczy z epidemią!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Oficjalne zdalne nauczanie uczniowie klas ósmych szkół podstawowych rozpoczęli 15 marca – 21 kwietnia ma odbyć się planowo obowiązkowy test. Jednak ta data jest zagrożona ze względu na szerzącą się w Polsce epidemię COVID-19. Dlatego też Centralna Komisja Egzaminacyjna postanowiła zrobić test próbny za pomocą swojej strony w internecie. Niestety próba nie powiodła się tak jak powinna a strona CKE przestała działać w trakcie egzaminu. Sytuacja nie jest zbyt wesoła bo mówimy o ok. 356 tys. uczniów, którzy powinni zdawać ww. egzamin w tym roku.

Arkusze były dostępne na oficjalnej stronie CKE do pobrania tak jak większość istotnych materiałów firm czy instytucji w XXI w. – Zachęcamy do tego, aby szkoły, które zechcą wziąć udział w próbnym egzaminie, przekazały uczniom informację o terminie jego przeprowadzenia. Wskazane jest, aby uczniowie – po pobraniu materiałów ze strony CKE lub wybranej OKE – rozwiązali zadania w domu w takim czasie, jaki jest przeznaczony na wykonanie zadań na egzaminie, zapisując swoje rozwiązania w ustalonej przez szkołę i nauczyciela formieczytamy w oficjalnym komunikacie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. 

Nie wszystkie szkoły chciały wziąć udział w teście, dlatego że próbne egzaminy były już przeprowadzane – wiele wybrało dzisiaj normalne lekcje. Finał całej akcji jest taki, że arkusze a przede wszystkim strony CKE dla konkretnych okręgów było dzisiaj po prostu niedostępne – nie wiadomo czy zawiniły serwery czy co tak naprawdę się stało. Do sprawy powrócimy gdy tylko pojawi się więcej informacji jednocześnie licząc, że jeśli taki egzamin miałby się odbyć w warunkach internetu wszelkie błędy zostaną poprawione by wszyscy uczniowie mieli równe szanse.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Mniej ludzi wpuszczanych do sklepu! Wicepremier zapowiada kolejne obostrzenia w związku z koronawirusem!

PKN Orlen daje 60 mln zł na walkę z koronawirusem. Do Polski przyleciał transport maseczek [ZDJĘCIA]

Małgorzata Kidawa-Błońska zawiesza kampanię i wzywa do bojkotu wyborów! [WIDEO]

źródło: TVN 24
Image by Pexels from Pixabay
red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close