KrajRegionŚwiat

Świat: Zakaz wychodzenia z domu bez zaświadczenia o negatywnym wyniku testu na koronawirusa

Na Słowacji zaczyna obowiązywać zakaz wychodzenia z domu bez zaświadczenia o negatywnym wyniku testu na koronawirusa. Jest jednak kilka wyjątków.

 

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

Bez aktualnego testu można wyjść do najbliższego sklepu lub apteki. Można też udać się do lekarza, na szczepienie przeciwko COVID-19 lub test.

Zakaz nie dotyczy spacerów z dzieckiem do trzeciego roku życia lub z psem, w promieniu kilometra od miejsca zamieszkania.

Testu nie muszą mieć też osoby, które w ciągu ostatnich trzech miesięcy przebyły COVID-19 lub w ciągu ostatnich dwóch tygodni przyjęły drugą dawkę szczepionki.

Jak informuje Polsat News, zaświadczenie o negatywnym wyniku testu jest potrzebne w drodze do pracy, na pocztę lub do banku. Negatywny wynik testu na koronawirusa muszą mieć też osoby spacerujące i uprawiające sport na świeżym powietrzu, z wyjątkiem dzieci do 15. roku życia i seniorów powyżej 65. roku życia.

Źródło: Polsat News

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Województwo śląskie chce ratować turystykę. Branża turystyczna i gminy otrzymają specjalne środki

Stoki, hotele i restauracje otworzą się 1 lutego? Rząd daje nadzieję, ale nie mówi jednoznacznie nic

Śląskie: Pasażerowie musieli wysiąść i pchać autobus, bo lód na jezdni! [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close