KrajRegion

Szczepienia: Zostało 150 tys. wolnych terminów do końca marca. Dziś rano spore problemy z rejestracją seniorów

Zgodnie z umową zawartą przez KE do Polski do końca pierwszego kwartału trafią szczepionki, dzięki którym będziemy mogli zaszczepić 3 mln 100 tys. pacjentów – powiedział szef KPRM Michał Dworczyk. Dodał, że z powodu ograniczeń dostaw nie jest możliwe zaszczepienie większej liczby osób w tym terminie.

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

Do dzisiaj wykonano w Polsce 603 tys. 809 szczepień. Liczba dawek, które zostały dostarczone do punktów to jest ponad 789 tys., a stany w magazynach stanowią niewiele powyżej 467 tys.” – przekazał szef KPRM.

Dworczyk zapewnił, że do końca marca zostanie zaszczepionych 3 mln 100 tys. pacjentów. – Z uwagi na ograniczenia w dostawach szczepionek więcej osób nie będziemy w stanie zaszczepić do końca pierwszego kwartału. Powtarzamy to jak mantrę od kilku tygodni i chcemy, żeby była tu absolutna jasność. System, który został stworzony i uruchomiony ma dużo większą wydolność. Natomiast ograniczenia w dostawach szczepionek, powoduje, że zaszczepimy wyłącznie 3 mln 100 tys. osób – mówił.

Dzisiaj o godz. 6 rano uruchomiona została możliwość rejestracji na szczepienia przeciw #COVID19 dla seniorów powyżej 70 roku życia.

Przez pierwsze trzy godziny za pośrednictwem dostępnych kanałów zapisało się ponad 150 tys. osób – mówił pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk na konferencji prasowej. Przypomniał, że w grupa osób od 70 r. życia do szczepienia liczy 2,7 mln osób.

Zainteresowanie było i jest nadal bardzo duże. W godzinach tzw. piku było to 300 tys. prób połączeń na jedną minutę, stąd też wystąpiły i występują problemy z dodzwonieniem się – zaznaczył minister.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Paulo Sousa nowym selekcjonerem reprezentacji Polski! Jakim był piłkarzem?

Seniorzy powyżej 70 roku życia będą mogli umówić się na szczepienie. Ale to nie będzie takie proste

Nie płacisz abonamentu za posiadanie RTV? Poczta Polska prowadzi kontrole!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close