KrajRegion

Zabytkowa Kopalnia Srebra i Sztolnia Czarnego Pstrąga ogłoszą upadłość? Mogą stracić status światowego dziedzictwa UNESCO

Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej prosi o pomoc w utrzymaniu zamkniętych od pół roku Zabytkowej Kopalni Srebra i Sztolni Czarnego Pstrąga. Zbiórkę finansową uruchomiono na portalu patronite.pl.

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

Od ponad pół wieku „Miłośnicy” potrafią radzić sobie z trudnymi sytuacjami. Nasi dziadkowie udostępnili do zwiedzania polską podziemną Wenecję, czyli Sztolnię Czarnego Pstrąga. Nasi rodzice oddali społeczeństwu Zabytkową Kopalnię Srebra. Z kolei najmłodsze pokolenie „Miłośników” podniosło te obiekty do rangi światowej. Pandemia z niespotykanym impetem uderzyła jednak w branżę turystyczną. Zdajemy sobie sprawę, że tym razem nasza energia, wytrwałość i dobre zarządzanie nie wystarczą. Potrzeba nam dodatkowego motoru i siły napędowej, aby nie stracić pary i dorobku czterech pokoleń „Miłośników”  piszą organizatorzy zbiórki.

Jak podkreślają członkowie SMZT, mało która organizacja czy firma jest w stanie wytrzymać tak długo. Dodają, że jeśli branża turystyczna wkrótce nie będzie odmrożona mogą być zmuszeni do ogłoszenia upadłości. „ (…) co może doprowadzić do utraty tytułu obiektu światowego dziedzictwa. By ocalić dorobek miłośników jesteśmy zmuszeni prosić Was o pomoc„.

Zbiórka ruszyła na portalu patronite.pl/MIŁOŚNICY. Można ją wesprzeć już od 5 zł miesięcznie, w przypadku każdej kwoty są określone profity.

Zobacz archiwalny materiał TVS z Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach.

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

2 thoughts on “Zabytkowa Kopalnia Srebra i Sztolnia Czarnego Pstrąga ogłoszą upadłość? Mogą stracić status światowego dziedzictwa UNESCO”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close