KrajRegion

Ratujmy zabytki UNESCO! Zabytkowa Kopalnia Srebra i Sztolnia Czarnego Pstrąga potrzebują pomocy

Ratujmy zabytki UNESCO – ambasadorzy MIŁOŚNIKÓW biją na alarm – dłużej już nie wytrzymamy. Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej, które zarządza Zabytkową Kopalnią Srebra i Sztolnią Czarnego Pstrąga, jest na krawędzi bankructwa z powodu pandemii koronawirusa. Grozi mu upadłość, a to może oznaczać w dalszej perspektywie odebranie tytułu zabytku światowego dziedzictwa.

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

Na utrzymanie kopalni srebra potrzeba 200 tys. zł miesięcznie. Przez pandemie koronawirusa wpływy z biletów drastycznie zmalały, dlatego Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej, które zarządza Zabytkową Kopalnią Srebra i Sztolnią Czarnego Pstrąga, jest na krawędzi bankructwa.

Celebryci nagrali klip promocyjny z apelem o pomoc. Magdalena Gorzkowska, Anna Dziewit – Meller, Krzysztof Respondek czy Mariusz Kałamaga, prof. Jan Miodek apelują: pomóżmy! Ale sprawa jest poważna. Śląsk może utracić tytuł UNESCO. To nasz jedyny obiekt na liście Światowego Dziedzictwa.

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie cały czas do góry w statystykach! Obostrzenia będą także u nas?

Śnieg w Katowicach? To zobaczcie jak sypie w Wiśle! Narciarski warun w Beskidach bardzo dobry!

Seniorów po covidzie w Katowicach rozrusza personalny trener! Funduje go miasto

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close