RegionWiadomość dnia

Chcesz poznać historię miasta? Zwiedź Tarnowskie Góry minibusem

Od soboty 12 czerwca pojazdem elektrycznym można zwiedzać nie tylko Hałdę Popłuczkową, ale także miasto!

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej, które zarządza m.in. wpisaną na Listę UNESCO Zabytkową Kopalnią Srebra uruchamia od najbliższej soboty 12 czerwca wycieczki ekobusem po Tarnowskich Górach. Bilety i terminy są już dostępne w internecie. To pierwsza tego typu oferta w powiecie tarnogórskim.

SMZT zawiązało współpracę z prywatnym podmiotem, który posiada dwa dwunastoosobowe pojazdy elektryczne i oprócz wycieczek na hałdę popłuczkową, rozszerza ofertę także o wycieczki po ścisłym centrum Tarnowskich Gór.

W sobotę godz. 15.00, w niedzielę o 13.00 i 15.00.

“Zwiedzanie Starówki Tarnowskich Gór” ekobusem zaplanowano na 90 min w cenie 35 zł / os.  Program obejmuje przejazd pojazdem elektrycznym z Zabytkowej Kopalni Srebra do centrum Tarnowskich Gór ( Ecobus zatrzymuje się na ulicy Jana Nowaka /przystanek dla autokarów/), a następnie zwiedzanie starówki. Turyści zobaczą więc kościół św. ap. Piotra i Pawła, Dzwonnicę Gwarków, Podcienia oraz Rynek z Ratuszem i Kościołem Ewangelickim.

Po zwiedzaniu starówki zaplanowano przerwę na kawę w jednym z licznych ogródków kawiarnianych (zbiórka przy studni na rynku). Później grupa wsiada do ekobusa i wraca do Zabytkowej Kopalni Srebra. Czas przejazdu w jedną stronę około 10 minut, czas oprowadzania 30 minut, przerwa na kawę 30 minut.

Wycieczki obsługiwać będą przewodnicy, którzy na co dzień oprowadzają turystów po Zabytkowej Kopalni Srebra i Sztolni Czarnego Pstrąga. Będą oni z turystami od samego początku wycieczki, czyli w Zabytkowej Kopalni Srebra.

Aby skorzystać z oferty, wystarczy zakupić bilety w internetowym systemie sprzedaży www.bilety.kopalniasrebra.pl, wybrać zakładkę KOPALNIA SREBRA i termin.

Wycieczki pojazdem elektrycznym na hałdę popłuczkową nadal będą kontynuowane, ale program zostanie skrócony do jednej godziny. Ustalono także nową cenę wyprawy do tarnogórskiego “Uluru” na 25 zł / os.

źródło: UM Tarnowskie Góry

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Coraz mniej obostrzeń. Więcej wiernych w kościołach, widzów w kinach, w komunikacji miejskiej bez limitów

Euro 2020 na kanapie? Może lepiej na leżaku? Miasta Śląska i Zagłębia odpalają Strefy Kibica

LISTA NOWYCH PROBOSZCZÓW NA ŚLĄSKU! Sprawdź, czy masz nowego proboszcza w parafii!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close