KrajRegion

Szpital polowy w każdym województwie! Premier Mateusz Morawiecki wydał polecenie przygotowania planów budowy szpitali tymczasowych

Walka z pandemią koronawirusa trwa. Rząd wprowadza szereg zmian, które pozwolą na skuteczne leczenie zakażonych Covid-19. Według wczorajszej zapowiedzi ministra zdrowia, w każdym mieście wojewódzkim ma powstać szpital tymczasowy.

 

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

Premier Mateusz Morawiecki wydał polecenie przygotowania planów budowy szpitali tymczasowych. Takie obiekty mają powstać w każdym mieście wojewódzkim. W pierwszej kolejności na Mazowszu, Małopolsce i Wielkopolsce. W ten projekt będą zaangażowane wszystkie ministerstwa – czytamy na stronie Ministerstwa Zdrowia.

Trzy tysiące łóżek w szpitalach wojewódzkich

Minister podał, że dokonano przeglądu szpitali wojewódzkich.

– Chcemy zaproponować takie rozwiązanie, które polega na przekształceniu oddziałów internistycznych w tych szpitalach, bądź to w całości ,bądź w znaczącym procencie, na potrzeby covidowe – wyjaśnił minister.

Zaznaczył, że w wyniku tej operacji przybędzie ok. 3 tys. łóżek do dyspozycji wraz z personelem. -To jest rozwiązanie kompleksowe, bo jak dodamy sobie te dwie pozycje, to będziemy mieli do czynienia z podwojeniem dostępnej bazy łóżek – podkreślił minister zdrowia

Prywatne szpitale  

Minister zdrowia poinformował także o tym, że resort doszedł do porozumienia z organizacjami reprezentującymi podmioty, które posiadają prywatne szpitale.

– Również prywatne lecznictwo włączy się w walkę z COVID-19 – zaznaczył minister Niedzielski.

Do środy ma zostać opracowana lista prywatnych szpitali, które utworzą łóżka dla pacjentów z COVID-19.

Minister zapowiedział, że dzienny przyrost nowych zakażeń, jeszcze w tym tygodniu lub na początku przyszłego tygodnia, może wynieść od 15 do 20 tysięcy.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zmiany w funkcjonowaniu szkół od poniedziałku, 19 października!

Śląskie: Śmierć księdza na oczach wiernych! Osunął się na ziemię udzielając komunii

Zwłoki młodego chłopaka znalezione w Rudzie Śląskiej. Szukało go ponad 100 policjantów

 

źr. Ministerstwo Zdrowia

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close