RegionWiadomość dniaZdrowie

Szpitale podbierają sobie specjalistów? Oddział udarowy w Rudzie Śląskiej znowu działa, ale zawieszony został w Dąbrowie!

Oddział udarowy Zagłębiowskiego Centrum Onkologii w Dąbrowie Górniczej na 3 miesiące został zawieszony. Powodem mają mają być remonty. Ale czas remontu zbiegł się z odejściem siedmiu lekarzy specjalistów, którzy przeszli do szpitala w Rudzie Śląskiej. W Dąbrowie Górniczej pozostało ich troje.

 

 

Szlagierowa gwiazda prosi o pomoc! TOP 5 SILESIA FLESZ
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

-Niestety, neurologów brakuje wszędzie, podobnie jak innych specjalistów. Jeżeli chcielibyśmy znaleźć pracę w okolicznym szpitalu – nie byłoby z tym najmniejszego problemu – podkreśla Anna Koza–Janka, ordynator oddziału udarowego Szpitala Specjalistycznego w Dąbrowie Górniczej.

Dzięki lekarzom specjalistom z Dąbrowy Górniczej wczoraj po 3-miesięcznej przerwie mógł ruszyć oddział neurologii w szpitalu miejskim w Rudzie Śląskiej. Lekarzy przekonały lepsze warunki pracy. Oddział neurologii w Rudzie Śląskiej przyjmuje nawet do 900 pacjentów rocznie

 

-Przede wszystkim braki organizacyjne w poprzednim szpitalu, które bardzo nam utrudniały pracę i spowodowały, że szukaliśmy nowej pracy mówi Justyna Reniszak-Łata, ordynator oddziału neurologii Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej.

W ubiegłym roku oddział neurologiczny został przeniesiony do nowej lokalizacji i wyremontowany. Oddział dysponuje 29 łóżkami i stanowiskami intensywnego nadzoru udaru, a także OIOM-em neurologicznym. Od czerwca do sierpnia br. w woj. śląskim zawieszono działalność 15 oddziałów szpitalnych, z czego osiem właśnie z powodu braku personelu.

 

autor: Monika Herman

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Szok! Pijany 13-latek leżał na ławce. Miał prawie 4 promile!

Morderstwo noworodka w Będzinie! Jak doszło do tej zbrodni? [NOWE FAKTY]

Mniejsze opłaty za autostradę A4 Katowice-Kraków! Ale nie dla wszystkich

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close