RegionŚwiatWiadomość dnia

Tajemnicza choroba dzieci związana z koronawirusem. Uważajcie na swoje pociechy!

Władze Nowego Jorku biją na alarm. Do szpitali trafiają dzieci, które przejawiają symptomy bardzo rzadkiego schorzenia, nazywanego chorobą Kawasakiego. Niezwykle niebezpieczna choroba powoduje zapalenie ścian naczyń krwionośnych.

Ruszcie tropem zbrodni w TVS!

Dzieci są zazwyczaj bardzo odporne, a koronawirusa mogą przechodzić wręcz bezobjawowo. Niestety lekarze z Nowego Jorku potwierdzają, że rzadkie schorzenie, którego nastąpił nagły wysyp, może mieć związek z epidemią COVID-19. U 15 małych pacjentów, którzy przejawiali symptomy choroby Kawasakiego, stwierdzono obecność koronawirusa. U następnych 6 przeciwciała, które wytworzyły si w wyniku przebytej wcześniej infekcji SARS-COV2. Choroba Kawasakiego ma objawy, którym towarzyszą wysoka gorączka, torsje, biegunka, ból brzucha i wysypka. W skrajnych przypadkach, leczenie może być jedynie skuteczne na oddziale intensywnej terapii, a sama choroba może być śmiertelna, gdyż atakuje m.in. naczynia wieńcowe.

Chociaż związek tego syndromu z Covid-19 nie jest jeszcze ustalony i nie wszystkie z tych przypadków miały pozytywny wynik testu DNA lub serologicznego na Covid-19, prosimy wszystkich, aby skontaktowali się z nami natychmiast, jeśli zobaczą pacjentów z określonymi przez nas symptomamiczytamy na łamach RMF 24 apel komisarz ds. zdrowia w Nowym Jorku Oxiris Barbot. Warto dodać, że tego typu ostre stany zapalne, występują również w Wielkiej Brytanii. Dzieci przejawiają podobne objawy, a wzrost tego typu zachorowań jest conajmniej zastanawiający. Niewiadomo na razie, jaki związek choroba Kawasakiego może mieć z koronawirusem i potencjalną infekcją. Dlatego też lekarze apelują by obserwować swoje pociechy i jeśli zaobserwujemy coś niepokojącego, od razu zgłaszać się wraz z dziećmi do najbliższej placówki służby zdrowia.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Ponad 40 górników z koronawirusem! Kopalnia Sośnica wstrzymuje wydobycie! [KOMUNIKAT PGG]

Murcki sparaliżowane strachem! To nowe epicentrum koronawirusa na Śląsku! [WIDEO]

Jest decyzja ws. Pierwszej Komunii na Śląsku! Arcybiskup katowicki wydał KOMUNIKAT

źródło: Polsat News

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close