RegionWiadomość dnia

Tak wygląda przebudowana biblioteka w Piekarach. Koszt? 700 tys. zł

Zakończyły się prace przy przebudowie i termomodernizacji Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piekarach Śląskich. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 702.691,46 zł, z czego 404 078,00 zł pochodziło z budżetu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

 

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

Zadanie obejmowało między innymi docieplenie ścian zewnętrznych – metodą lekką mokrą, izolację i docieplenia ścian fundamentowych oraz roboty tynkarskie i malarskie. Dokonano wymiany pokrycia dachowego, z dociepleniem styropapą oraz obróbkami blacharskimi, montażem daszków poliwęglanowych i orynnowaniem.

Ponadto wykonano remont schodów, wymianę części stolarki okiennej i drzwiowej wewnętrznej. Wymianie podlegała części instalacji elektrycznej w budynku oraz zainstalowano nowe oświetlenia LEDowe. Placówka przeszła także roboty sanitarne, modernizację instalacji centralnego ogrzewania, a także instalacji wodno – kanalizacyjnej i klimatyzacji.

Obecnie trwają prace nad aranżacją wystawy stałej w Izbie Regionalnej. Nowy wygląd biblioteki, zarówno zewnętrzny jak i wewnętrzny, z pewnością wpłynie na komfort korzystających z niej czytelników. Placówka spełnia wszelkie wymagania i może cieszyć swoim wyglądem. To kolejna instytucja biblioteczna, która w ostatnim czasie przeszła kompleksową przeminę.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 702.691,46 zł, z czego 404 078,00 zł pochodziło z budżetu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii na rzecz ograniczenia niskiej emisji w 2020 roku, a 298.613,46 zł stanowiło wkład własny Gminy Piekary Śląskie.

Źródło i foto: UM Piekary Śląskie

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Paulo Sousa nowym selekcjonerem reprezentacji Polski! Jakim był piłkarzem?

Seniorzy powyżej 70 roku życia będą mogli umówić się na szczepienie. Ale to nie będzie takie proste

Nie płacisz abonamentu za posiadanie RTV? Poczta Polska prowadzi kontrole!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close