RegionWiadomość dnia

W Sosnowcu powstanie „Rondo Praw Kobiet”. Częstochowa ma podobny pomysł

Sosnowiec poinformował, że w ich mieście powstanie „Rondo Praw Kobiet”. Podobny pomysł powstał w Częstochowie.

 

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

Kilka tygodni temu przedstawicielki organizacji społecznej „Dziewuchy z Sosnowca” założyły petycję, by powstające nad DK94 rondo nosiło nazwę „Rondo Praw Kobiet”. – Bardzo nam zależało, aby nazwa „Rondo Praw Kobiet” znalazła odpowiednie miejsce w naszym mieście – mówią „Dziewuchy z Sosnowca”.

Pomysł został poważnie potraktowany przez prezydenta Sosnowca, który zaprosił przedstawicieli „Dziewuch z Sosnowca” na spotkanie – Chciałem przedstawić swoją propozycję w tej sprawie – wyjaśniał prezydent Sosnowca.

„Rondo Praw Kobiet” w Sosnowcu powstanie, jednak po wspólnym spotkaniu oraz wymianie argumentów zmieni się jego lokalizacja. – Wspólnie doszliśmy do kompromisu i takie rondo powstanie w centrum Sosnowca – powiedział prezydent Chęciński.

Mowa o rondzie u zbiegu ulic Piłsudskiego, 3 Maja oraz Sienkiewicza, tuż przy Placu Ćwierka oraz popularnych „Plastrach Miodu”. W przejściu pod rondem pojawi się galeria znanych sosnowiczanek, których życie i działalność wzmacniały pozycję kobiet w społeczeństwie. – Utworzenie tego rodzaju przestrzeni, przyczyni się do dostrzeżenia obecności kobiet nie tylko w znaczeniu literalnym na ulicach Sosnowca, ale z wielką dumą stanie się symbolem honorującym ich długotrwałą walkę o równouprawnienie względem mężczyzn. Rozpoczniemy tym samym nowy bieg współczesnej historii, dając przykład pozostałym miastom Zagłębia Dąbrowskiego jak należycie krzewić, kultywować i pielęgnować oraz upamiętniać to, co zostało zdobyte, a w pryzmacie aktualnej rzeczywistości – nie może uchodzić za gwarantdodają przedstawicielki organizacji.

– Bardzo się ciecze, że spotkania i wspólnej decyzji. Przed nami konsultacje z radnymi, będę rekomendował radnym, by przyjęli takie rozwiązanie – dodaje prezydent.

– Mamy ogromną nadzieję, że nowa lokalizacja dla nazwy „Rondo Praw Kobiet” spotka się z pozytywnym odbiorem przez naszych mieszkańców, zwłaszcza przez Sosnowiczanki, do których w szczególności skierowana jest ta nazwa. Wierzymy również, że żaden z mieszkańców nie poczuje się rozczarowany i pokrzywdzony wynikami ustaleń względem wybranego miejsca. Ostatnie czego byśmy chcieli, to dzielić naszą wspólnotę – dodają przedstawicieli „Dziewuch z Sosnowca”.

Źródło i foto: UM Sosnowiec

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Paulo Sousa nowym selekcjonerem reprezentacji Polski! Jakim był piłkarzem?

Seniorzy powyżej 70 roku życia będą mogli umówić się na szczepienie. Ale to nie będzie takie proste

Nie płacisz abonamentu za posiadanie RTV? Poczta Polska prowadzi kontrole!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close