AlarmRegionWiadomość dnia

Tąpnięcie w KWK Bielszowice! Kilkunastu górników rannych, trwa akcja ratunkowa! [AKTUALIZACJA]

Tąpnięcie w kopalni Bielszowice. Według wstępnych informacji są ranni górnicy, trwa akcja ratunkowa. Jeden z górników pozostawał pod ziemią – wg. najnowszych informacji jest już odnaleziony przez ratowników górniczych.

 

 

AKTUALIZACJA

Nie żyje jeden z górników, który był pod ziemią podczas tąpnięcia w kopalni KWK Ruda ruch Bielszowice. Tąpnięcie w kopalni KWK Bielszowice miało miejsce ok. 15.00 w czwartek, 3 października. Mężczyzna, który zginął, był elektrykiem.

Wcześniej pisaliśmy:

Tąpnięcie w kopalni KWK Ruda ruch Bielszowice. Tąpnięcie miało miejsce ok. 15.00 w czwartek, 3 października.  Pierwsze informacje mówią o nawet kilkunastu rannych górnikach, którzy mieli ucierpieć w wyniku tąpnięcia w KWK Ruda Ruch Bielszowice. Pod ziemią w chwili tąpnięcia było 17 górników. 16 z rejonu wstrząsu wyszło  – 13 z nich jest poszkodowanych, są w różnym stanie. 3 jest ciężko rannych. To wciąż informacje i bilans nieoficjalne.

 

Jeden z górników po wstrząsie pozostał pod ziemią – wg najnowszych informacji został już odnaleziony, nie wiadomo na razie w jakim jest stanie.

 

Trwa akcja, na miejsce ściągane są wszystkie służby w tym helikoptery Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na miejscu tworzony jest sztab akcji.

Więcej informacji wkrótce

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zamykają oddział w szpitalu w Wodzisławiu Śląskim! Jaki jest powód?

WST w Zabrzu zainaugurowała rok akademicki. Patronem wydziału będzie prof. Zbigniew Religa

Zwłoki noworodka na terenie byłego zakładu obuwniczego!

autor: Wojciech Żegolewski
źródło: Radio ZET
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close