KrajRegionWiadomość dnia

To jak wyrwa w scenie. Nie żyje Piotr Machalica. Był min. szefem Teatru Mickiewicza w Częstochowie

Wybitny aktor filmowy i teatralny Piotr Machalica nie żyje. W miniony weekend w ciężkim stanie trafił do jednego z warszawskich szpitali, gdzie zmarł w nocy z niedzieli na poniedziałek. Miał 65 lat. Przez 12 lat, do 2018 roku – był dyrektorem artystycznym Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Dla aktorów częstochowskiej sceny to wyjątkowo trudny dzień.

 

 

ZOBACZ TAKŻE: Pierwszy w Polsce sklep socjalny uruchomiono w Katowicach


– Trudno jest mi w ogóle o tym mówić w tej chwili. Naprawdę proszę mi wierzyć, że Piotr już nie jest naszym dyrektorem od 2 lat ale to nie znaczy, że nie utrzymywaliśmy kontaktu. Przecież Piotr wziął w czasie lata ślub, na którym miałem przyjemność być więc ten kontakt się wcale nie urwał, więc te relacje są bardzo żywe do dzisiaj i to trudny jest bardzo dla nas moment – mówi Adam Hutyra aktor Teatru im. A. Mickiewicza w Częstochowie.

W częstochowskim teatrze Piotra Machalicę wspominają jako bardzo otwartego, ciepłego i spokojnego człowieka.

Z taką czułością podchodził, podchodził do nas. Uwielbiałam kiedy po odbiorze zawsze nowej sztuki, jako dyrektor przychodził do garderoby po premierze tak brał, tak przytulał i wtedy wiedzieliśmy że zawsze będzie dobrze, więc ta jego energia gdzieś ona będzie cały czas krążyć, ona jest dla nas bardzo ważna – mówi Teresa Dzielska aktorka Teatru im. A. Mickiewicza w Częstochowie.

Piotr Machalica na scenie spędził 45 lat. Oprócz wyjątkowych ról w filmach i teatralnych spektaklach był też uznanym wykonawcą piosenki aktorskiej.

– Pozostawił też po sobie spuściznę piosenki, które nawet dziś słuchałam jeszcze rano „Jeszcze w zielone gramy” w wykonaniu Piotra Machalicy i wierzę w to, że gdzieś teraz jest w lepszym świecie. I nawet weszła na jego facebooka dzisiaj i widziałam, że 18 listopada umieścił takie znamienne słowa mówiące o odchodzeniu właśnie notabene, że nie zabierzemy ze sobą odznaczeń, sukcesów, nawet rodziny, tylko zabierzemy po sobie tę dobrą pamięć mówi Sylwia Oksiuta-Warmus aktorka Teatru im. A. Mickiewicza w Częstochowie.

 

autor: Łukasz Majewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Poczta Polska doręczy paczki nawet w sobotę i niedzielę! Takie cuda przed świętami 😉

Kobietę musieli wycinać z samochodu! Okropny wypadek na S1 w Pyrzowicach [ZDJĘCIA]

Masz kredyt? Możesz się cieszyć. RPP wie co ze stopami procentowymi

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close