RegionWiadomość dnia

Domy modułowe zamiast mieszkań? Mysłowice dostały pieniądze od rządu na innowacyjna inwestycję

Mysłowice chcą rozwiązać problem braku mieszkań dla osób, które zalegają z czynszem i trzeba je wyeksmitować. Miasto dostało z rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych 6 mln zł na zakup 50 domów modułowych wraz z uzbrojeniem działek pod ich montaż. Mysłowice mają do zrealizowania prawie pół tysiąca wyroków eksmisyjnych.

 

 

Kto zdarł skórę z psa w Mysłowicach? Szukamy sprawcy razem z policją! TOP 5 Silesia Flesz

– Domy modułowe mają zabezpieczyć lokale mieszkalne dla osób, które latami nie płaca za czynsz a przy okazji również demolują nam budynki mieszkalne, niszczą nasz wspólny majątek – mówi Dariusz Wójtowicz prezydent Mysłowic

Prawie 150 wyroków z nakazem eksmisji dotyczy też lokatorów zajmujących lokale w budynkach należących do prywatnych właścicieli. Nie mając mieszkań socjalnych, miasto musi płacić właścicielom odszkodowania.

– W pierwszej kolejności jeżeli chodzi o wyroki z prawem do lokalu socjalnego z innych zasobów niż komunalne będziemy starali się realizować te wyroki, za które gmina płaci najwyższe odszkodowania czyli tu gdzie gmina ponosi najwyższe koszty w związku z brakiem realizacji takiego wyroku mówi Małgorzata Książek – Grelewicz dyrektor MZGK w Mysłowicach.

Lokalizacja osiedli domów modułowych ma być znana w najbliższym czasie. W jednym miejscu ma stanąć od 5 do 10 domów. Pierwsi lokatorzy do domów modułowych w Mysłowicach wprowadzą się na początku 2022 roku.

 

autor: Łukasz Majewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Poczta Polska doręczy paczki nawet w sobotę i niedzielę! Takie cuda przed świętami 😉

Kobietę musieli wycinać z samochodu! Okropny wypadek na S1 w Pyrzowicach [ZDJĘCIA]

Masz kredyt? Możesz się cieszyć. RPP wie co ze stopami procentowymi

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close