KrajRegion

Tragedia w Bukowinie Tatrzańskiej. Zarząd wydał OŚWIADCZENIE

Trzy ofiary śmiertelne – to bilans tragedii, do jakiej doszło w poniedziałek, 10 lutego w Bukowinie Tatrzańskiej. Silny podmuch wiatru zerwał kawał dachu z budynku nieopodal stoku – z duża siła uderzył w grupę narciarzy na parkingu tuż przy stoku. W szpitalu zmarła 21-letnia kobieta, wcześniej mimo reanimacji zmarły jej 52-letnia matka i 15-letnia siostra. Zarząd stoku narciarskiego wydał oświadczenie w tej sprawie.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Górnicy szykują najazd na Warszawę!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Przez silny wiatr zerwał się dach wypożyczalni sprzętu narciarskiego, po czym przeleciał w powietrzu prawie 60 metrów, zanim uderzył w narciarki, następnie rozpadł się na trzy części i zatrzymał dopiero po 130 metrach. Wszystko to wydarzyło się na parkingu stacji narciarskiej w Bukowinie Tatrzańskiej.

OŚWIADCZENIE:

Zarząd Stacji Narciarskiej Rusń-Ski składa kondolencje i najszczersze wyrazy współczucia osobom poszkodowanym w wypadku i ich rodzinom, który miał miejsce w dniu 10.02.2020 r. na parkingu przed Koleją 6 osobową.

Z uwagi na liczne zapytania informujemy, że wypożyczalnia, z której został zerwany przez wiatr dach nie należy do naszej Stacji Narciarskiej. Została ona wzniesiona na prywatnym gruncie poza administrowanym przez Stację Narciarską terenem.

Informujemy również, że w momencie wypadku Kolej 6 osobowa była z uwagi na warunki pogodowe nieczynna.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Trzecia ofiara śmiertelna tragedii w Bukowinie Tatrzańskiej! Kawał dachu uderzył w narciarzy!

Sosnowiec: 11-latek zmarł w domu dziecka. Prokuratura wyjaśnia, jak do tego doszło

Nowe przepisy dla tych, którzy chcą wziąć ślub kościelny!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close