Region

Tragiczny wypadek w Gliwicach. Zginęło 9 osób [NOWE FAKTY]

Ofiary tragicznego wypadku w Gliwicach, do którego doszło w sobotę, 22 sierpnia, to pięciu mężczyzn i cztery kobiety w wieku od 23 do 59 lat. Pochodzili z województw podkarpackiego, lubuskiego, a kierowca busa był Słoweńcem, posiadającym kartę Polaka.

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

W sprawie zatrzymano 67-letniego kierowcę samochodu osobowego, który mógł przyczynić się do wypadku. Mężczyzna został zatrzymany z podejrzeniem spowodowania katastrofy w ruchu lądowym. Mężczyzna ma zostać dzisiaj, 24 sierpnia, przesłuchany.

Tragiczny wypadek w Gliwicach. Zginęło 9 osób [NOWE FAKTY]
Tragiczny wypadek w Gliwicach. Zginęło 9 osób [NOWE FAKTY] (fot. KMP Gliwice)
Do zdarzenia doszło w sobotę, około godz. 22.30, przed zjazdem na autostradę A4. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że bus jadący od Gliwic w stronę Wrocławia, przewrócił się na jezdnię i sunąc po niej znalazł się na przeciwległym pasie ruchu. Wtedy w dach renault traffica wjechał autokar. Siła uderzenia była tak duża, że bus został całkowicie zmiażdżony. Niestety, zginęły wszystkie osoby, które podróżowały busem. Łącznie 9 osób. Rannych zostało również 6 pasażerów autokaru i kierowca, który został przetransportowany do szpitala śmigłowcem.

Źródło: Policja Gliwice, RMF24.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Jastrzębie-Zdrój w zielonej strefie! Ruda Śląska przeszła do żółtej. Spore zmiany w strefach na Śląsku [WIDEO]

Samorządy przygotowują się na powrót dzieci do szkoły. Jak to będzie wyglądało w Sosnowcu? [WIDEO]

Nie chcesz by dziecko wróciło do szkoły 1 września? Za zatrzymanie ucznia w domu grozi wysoka grzywna

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close