RegionWiadomość dnia

Trwa szacowanie strat po silnych wstrząsach w kopalniach Budryk i Wujek. Już ponad 100 zgłoszeń

Jastrzębska Spółka Węglowa otrzymała ponad 100 zgłoszeń, z czego 45 z nich dotyczy szkód do jakich doszło w wyniku wczorajszego wstrząsu w kopalni Budryk w Ornontowicach. Do wstrząsu doszło też w katowickiej kopalni Wujek. Teraz eksperci z kopalni oceniają i wyceniają szkody. Do tej pory sprawdzili już 11 zgłoszeń.

 

 

Dla kogo za darmo pociągi na Śląsku? Sprawdzamy w TOP 5 Silesia Flesz
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

– Nie doszło w żadnym przypadku do uszkodzenia konstrukcji budynku, do wielkich szkód. Z reguły przy tego rodzaju zjawisku, nawet jeżeli ono jest stosunkowo silne, dochodzi do takich szkód typu pęknięty tynk, jakieś ukruszenia. Także nie są to szkody zagrażające konstrukcjom – mówi Sławomir Starzyński, Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

Na razie nie wiadomo, jak długo potrwają ekspertyzy. Do wstrząsu w kopalni Budryk doszło w poniedziałek po godzinie 14:30 Wstrząs miał siłę 3,8 stopnia w skali Richtera i był odczuwalny w wielu miastach w woj. śląskim, między innymi w Katowicach, Rudzie Śląskiej, Mikołowie, a nawet Jaworznie. Z kopalni trzeba było wycofać górników. Nikomu nic się nie stało.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Potężny WSTRZĄS zakołysał Śląskiem i Zagłębiem!

Świnie zjadły swojego właściciela?! Makabrę wyjaśnia policja!

Gdzie jest kierowca Audi? Staranował radiowóz, a w Bytomiu rozpłynął się w powietrzu [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close