RegionWiadomość dnia

Śląskie: Co zrobić z choinką po świętach? Oddać w czasie specjalnych zbiórek!

Ruszają poświąteczne zbiórki choinek. W Świętochłowicach został ogłoszony specjalny harmonogram.

 

 

Dla kogo za darmo pociągi na Śląsku? Sprawdzamy w TOP 5 Silesia Flesz
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS


-W odpowiedzi na problemy związane z utylizacją żywych choinek miasto Świętochłowice jutro rusza z akcją zbiórki choinek. Na start domki jednorodzinne, potem kolejno w dzielnicach co tydzień w każdą środę będzie można choinki wystawiać bądź w zagrodach śmietnikowych bądź przed posesję. Stamtąd będą je zabierały służby miejskie – mówi Katarzyna Tomczyk, rzecznik prasowy UM w Świętochłowicach.

Podobnie jest w innych śląskich miastach. W Katowicach choinki z posesji odbierane będą do końca lutego – w przypadku posesji wielorodzinnych odbędzie się to w dniu odbioru odpadów wielkogabarytowych, a w przypadku domów jednorodzinnych wtedy, gdy w harmonogramie przewidziany jest odbiór odpadów biodegradowalnych. Jeśli ktoś ma drzewko w doniczce i chciałby mu dać szansę na drugie życie – może je przywieźć do Bytomia. Tu trwa akcja pod nazwą „Nie wyrzucaj choinki po świętach”.

 

-Jest dość dużo telefonów. W tej chwili już zaczyna się ten czas, że te choinki są przywożone do nas. W tej chwili mamy około 10 choinek, ale już dość dużo osób się zgłosiło właśnie z zapytaniami także przypuszczam że przez najbliższe dwa tygodnie dość dużo choinek się zjawi u nas, bo w zeszłym roku pomimo tego że akcja była po 15 stycznia nagłośniona to choinek mieliśmy ponad 30 – mówi Gabriela Kadłubek, koordynator MZZiGK w Bytomiu.

Najbliższe tygodnie choinki przezimują w specjalnym namiocie. Na wiosnę zostaną posadzone na bytomskich skwerach.

 

autor: Sandra Hajduk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Potężny WSTRZĄS zakołysał Śląskiem i Zagłębiem!

Świnie zjadły swojego właściciela?! Makabrę wyjaśnia policja!

Gdzie jest kierowca Audi? Staranował radiowóz, a w Bytomiu rozpłynął się w powietrzu [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close