RegionWiadomość dniaZdrowie

Trzech ozdrowieńców opuściło szpital jednoimienny w Gliwicach

Kolejnych trzech ozdrowieńców wyszło opuszcza szpital. Tym razem szpital jednoimienny w Gliwicach – czyli Szpital Miejski nr 4 przy Zygmunta Starego. Z koronawirusem walkę wygrało tu trzech mężczyzn. Przypadki bardzo skomplikowane jak mówią lekarze – bo chorzy na COVID-19 byli dodatkowo dializowani.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Lekarze zalewani falą hejtu! Co za dzbany to robią!?
PREMIERA TOP 5 Silesia Flesz w każdą niedzielę o 19.50!

-Kochamy takie informacje! Trzech mężczyzn: dwóch po sześćdziesiątce i jeden w wieku ponad 70 lat opuściło Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach przy Zygmunta Starego 20, który stał się szpitalem zakaźnym jednoimiennyminformuje gliwicka placówka.

Ozdrowieńcy, to mężczyźni u których stwierdzono obecność koronawirusa, a przy tym istniała u nich konieczność dializoterapii. Proces leczenia zakończył się bardzo dobrze: pacjenci – już z negatywnym wynikiem testów na obecność koronawirusa – mogą wrócić do swoich domów, a z dializ korzystać w miejscu swojego zamieszkania.

– To sukces i owoc ciężkiej pracy personelu medycznego – podkreślił prezes Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach Przemysław Gliklich.

Kochamy takie informacje! ✅Trzech mężczyzn: dwóch po sześćdziesiątce i jeden w wieku ponad 70 lat opuściło Szpital…

Opublikowany przez Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach Piątek, 8 maja 2020

Według informacji z godz. 12.00 w piątek 8 maja w Gliwicach mamy 25 osób wyleczonych i 65 przypadków zakażenia koronawirusem. 191 osób jest objętych kwarantanną przez sanepid, a 143 osoby zostały skierowane na kwarantannę z granicy państwa. Do tej pory w naszym mieście odnotowaliśmy 5 zgonów z powodu COVID-19.

 

autor: Wojciech Żegolewski
źródło: Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach, UM Gliwice

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Nie wszyscy hejtują medyków. Przypadek z Mysłowic chwyta za serce <3 [WIDEO]

Radar temperatury? Wynalazek ze Śląska to strzał w koronawirusową dziesiątkę!

Piłka nożna na Śląsku: Dla wielu klubów to koniec sezonu. ZPN wydał decyzję [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close