REKLAMA
Kategorie

W Bytomiu powstaje osiedle hybrydowe! Co to takiego?

Będzie wykonane z energooszczędnych i ekologicznych materiałów, wykorzystujące energię elektryczną z fotowoltaiki, a ogrzewanie oraz ciepła woda będą pochodzić z własnej produkcji. To tylko niektóre zalety osiedla hybrydowego, które powstaje w Bytomiu-Łagiewnikach przy ul. Adamka.

TOP 5 Silesia Flesz: Górnicy szykują najazd na Warszawę!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Budowa osiedli hybrydowych to nowoczesna inwestycja na miarę XXI wieku. Wykorzystując ekologiczne i energooszczędne materiały budujemy osiedle, które ma zapewnić nie tylko komfort mieszkających w nich lokatorów, ale przede wszystkim zredukować maksymalnie rachunki za jego eksploatacjęmówi Rafał Szczerba z firmy Infopolgaz z Bytomia.

Inwestycję, która od listopada 2019 roku prowadzona jest przy ul. Adamka w Bytomiu-Łagiewnikach realizuje przedsiębiorstwo INFOPOLGAZ – Instalacje Gazów Technicznych, Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych. Osiedle hybrydowe będzie składać się z czterech budynków czterokondygnacyjnych, w których łącznie powstanie 28 mieszkań. Na każdej z kondygnacji zaplanowano po dwa mieszkania o średniej powierzchni 64 m2, w których będzie pokój dzienny z aneksem kuchennym, dwa pokoje sypialnej oraz przedpokój i łazienka.

Decydując się na budowę osiedla hybrydowego w Bytomiu braliśmy pod uwagę nie tylko dobrą lokalizacje terenu, ale również bardzo dobry kontakt z władzami miasta, które życzliwie podeszły do rozmów z nami i zapewniły nam wsparcie – mówi Rafał Szczerba. Warto również podkreślić dobre skomunikowanie ulicy Adamka z ul. Łagiewnicką w kierunku Zabrza i Gliwic /Drogowa Trasa Średnicowa/ oraz ul. Chorzowską, a więc z centrum miasta oraz Chorzowem i Katowicami – podkreśla Rafał Szczerba.

Powiązane artykuły

To bardzo ważne, że inwestorzy dostrzegają potencjał, jakie ma nasze miasto. Dobra komunikacji z największymi miastami Metropolii, rozwinięta sieć szkół i placówek kulturalnych, a ponadto wiele miejsc, gdzie można odpocząć na łonie natury, z pewnością są atutem Bytomia, jako miasta gdzie warto zamieszkaćmówi prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Osiedle hybrydowe to nie tylko energooszczędny budynek wybudowany kompleksowo, ale przede wszystkim zastosowane w nim rozwiązania, dzięki którym staje się on praktycznie samowystarczalny. Przede wszystkim każdy materiał użyty do jego budowy jest analizowany przez specjalnie powołanego do tego koordynatora, który m.in. dobiera szyby okien o bardzo niskim współczynniku przenikalności ciepła, zaś trójszybowe okna i wysokiej jakości ścianki działowe powodują, że dom hybrydowy jest prawie całkowicie wyciszony.

Ponadto w budynkach zastosowano system gospodarowania wodą deszczową, niezależny energetycznie system hybrydowy, a także możliwość gromadzenia wody opadowej oraz produkcję ciepłej wody i ogrzewania z własnych zasobów. Na szczególną uwagę zasługuje również nowa technologia odzysku wody. Tzw. woda szara, czyli woda wytwarzana w czasie domowych procesów takich jak: mycie naczyń, kąpiel czy pranie, będzie po oczyszczeniu wykorzystywana m.in.: do spłukiwania wody w toalecie, dzięki czemu nie tylko zmniejszy się jej zużycie, ale również będzie to miało wpływ na niższe rachunki za wodę.

Osiedle hybrydowe to również wiele nowych rozwiązań związanych z ogrzewaniem. W mieszkaniach dzięki zastosowaniu wentylacji mechanicznej oraz rekuperacji /odzysku ciepła z wentylacji/ połączonej z ogrzewaniem podłogowym, w każdym pomieszczeniu będzie taka sama temperatura. W mieszkaniach dodatkowo będzie zamontowany specjalny system oczyszczania powietrza /pompa ciepła z funkcją klimatyzacji/, który również wpłynie na utrzymanie stałej temperatury nie tylko latem, ale również zimą. Warto podkreślić, że ta nowoczesna technologia będzie wyposażona w tzw. system smart control. Umożliwi on lokatorom sterowanie tymi funkcjami za pomocą smartfonów, a tym samym kontrolę nad systemem i dodatkowe oszczędności.

Tym samym osiedle hybrydowe będzie spełniało wszystkie najnowsze standardy pod względem wykorzystania materiałów energooszczędnych, ekologicznych oraz związanych z odnawialnymi źródłami energii, dlatego tak duże jest zainteresowanie tego typu mieszkaniami.

Źródło i foto: Bytom.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Na Śląsku czy w Zagłębiu? Gdzie powstać może spalarnia śmieci? Pytamy w LOŻY PREZYDENTÓW

Ministerstwo Zdrowia wydało KOMUNIKAT w sprawie koronawirusa w Polsce

Book trailer do „Śladu” Przemysława Żarskiego już w sieci. Trwa premiera jego drugiej książki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button