RegionWiadomość dnia

W Katowicach i Jaworznie znikają wyborcze banery. Bo zasłaniały samochody na drodze!

Politycy chcą być bardzo dobrze widoczni, ale swoim wizerunkiem zasłaniają widok innym. Kampania wyborcza, jak każda poprzednia, wyszła na drogi. Niestety, w wielu miejscach banery utrudniają jazdę kierowcom, bo ci nie widzą nadjeżdżających samochodów.

 

 

TOP 5 SILESIA FLESZ sprawdza, kto wyleciał z partii za start w wyborach!

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS

Straż miejska z Jaworzna ma już zgłoszenia w tej sprawie. Ale usunięcie bannerów nie jest takie proste.

– Każdy taki przypadek jest przypadkiem indywidualnym i podlega indywidualnej ocenie osoby, która weryfikuje, czy dany plakat powoduje takie zagrożenie, czy narusza czyjeś bezpieczeństwo – mówi Artur Zięba, Straż Miejska w Jaworznie.

Zgodnie z przepisami komitety wyborcze mogą wystąpić do zarządców dróg o zgodę na umieszczenie bannerów na infrastrukturze drogowej, a potem powiesić je bezpłatnie. Od kilku dni bannery polityków Koalicji Obywatelskiej i Prawa i Sprawiedliwości utrudniały wyjazd z ulicy Jaworznickiej w Jaworznie. Dzisiaj, ze względu na nagłośnienie sprawy przez mieszkańców, Marcin Kozik, który jest kandydatem do sejmu, postanowił zdjąć swój materiał wyborczy.

Ja staram się na bieżąco monitorować tę sytuację. Faktycznie, popełnia się błędy. Te banery mogą przeszkadzać w ruchu drogowym. Jeżeli taki baner będzie przeszkadzał, z całą stanowczością będziemy reagować i będziemy te banery usuwać – mówi Marcin Kozik, kandydat PiS do sejmu.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie i zagłębiowskie szpitale płacą kary za śmierć pacjentów na SORach! Lista zarzutów rośnie

Kierowca BMW wyprzedził nieoznakowany radiowóz. Ale jak! [WIDEO]Kierowca BMW wyprzedził nieoznakowany radiowóz. Ale jak! [WIDEO]

Pustki na trybunach Ruchu Chorzów. Koniec z imprezami masowymi na Cichej!

Usuwać stwarzające niebezpieczeństwo w ruchu drogowym bannery starają się też miasta. Tak jest między innymi w Katowicach.

-Podczas bieżących kontroli ta sprawa jest analizowana. Mając także doświadczenie z wieszaniem plakatów, które nie dotyczą wyborów, bądź kandydatów, bez zgody MZUM’u, czyli w momencie kiedy taki komitet nie wystąpi o zgodę odpowiednią do MZUM’u, także interweniujemy. I wtedy takie osoby muszą się liczyć z naliczeniem konkretnych opłat – mówi Ewa Lipka, Urząd Miasta w Katowicach.

Materiały wyborcze dopiero zaczęły pojawiać się na i przy ulicach. Kierowcy z pewnością nie przeoczą tych, którzy się reklamują. Ważne, żeby przez nich nie przeoczyli też innych kierowców.

autor: Paweł Jędrusik
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “W Katowicach i Jaworznie znikają wyborcze banery. Bo zasłaniały samochody na drodze!”

  1. Katowice
    Skrzyżowanie ulic Jankego i Tyska. Banery zasłaniają widok na drogę i stwarzają zagrożenie w ruchu.
    Kiedy znikną?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close