RegionWiadomość dnia

„Wara od tych wyborów” – ostre słowa Budki do Kaczyńskiego

„Wara od tych wyborów” – takie ostre słowa skierował Borys Budka do Jarosława Kaczyńskiego. Konflikt pomiędzy Prawo i Sprawiedliwością a Platformą Obywatelską nie jest znany od dziś, ale osiąga apogeum przed wyznaczeniem kolejnego terminu wyborów. Trzaskowski coraz bardziej zbliża się do Dudy.

Wieczór zbrodni z serialem „Prawo i Porządek” w TVS

Lider PO Borys Budka w Poznaniu użył ostrych słów wobec Jarosława Kaczyńskiego – Panie prezesie Kaczyński, „wara od tych wyborów”. Polacy sami wybiorą sobie prezydenta. Nie zrobicie tego na Nowogrodzkiej jakimikolwiek sztuczkami i manipulacjami w procesie wyborczym – czytamy na łamach Polsat News.  Nerwowa atmosfera wokół wyborów prezydenckich, do których ma finalnie dojść w tym roku, to wynik ostatnich informacji, które napływają ze strony Ministerstwa Zdrowia. Mówi się, że tam gdzie są największe ogniska zarazy koronawirusa, do głosowania dojdzie metodą korespondencyjną, a tam gdzie sytuacja jest opanowana, będzie możliwe odwiedzenie urn wyborczych, z zachowaniem nowego reżimu sanitarnego. Ustawa, o której mowa nie jest jeszcze przyjęta przez parlament, ale Budka przypomina Kaczyńskiemu, że Polska, oraz wyborcy patrzą mu na ręce.

– Wybory, żeby były uczciwe i bezpieczne, muszą być organizowane przez PKW oraz przez samorządy. Nie może być tak, by minister zdrowia mógł wpływać politycznymi decyzjami na zamykanie dużych miast i wprowadzaniem obowiązku głosowania korespondencyjnego. Głosowanie korespondencyjne to jest przywilej, to jest możliwość, a nie nakaz – czytamy na łamach Polsat News. Budka nie szczędzi dalej słów na temat, zmarnowanych 70 milionów złotych na druk kart do głosowania, w ramach wyborów korespondencyjnych, które. cały być przeprowadzone 10 maja br. 12 maja sejm RP uchwalił ustawę, która zakłada przeprowadzenie wyborów hybrydowych, którą aktualnie wnikliwie analizuje Senat. Rafał Trzaskowski, według ostatnich sondaży powoli, ale sukcesywnie dogania Andrzeja Dudę w wyścigu o prezydenturę.

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Baseny otwarte od 6 czerwca: czy chodzenie na pływalnie jest bezpieczne?

Uzdrowiska i sanatoria otwarte od 15 czerwca. Kuracjusze będą musieli zrobić test na obecność Covid-19

Są wytyczne w sprawie odmrażania lotów [ZASADY NA LOTNISKU I W SAMOLOCIE]

źródło: Polsat News

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close