RegionSportWiadomość dnia

Wielka Niebieska eRka już nie tylko niebieska. Ruch Chorzów zmienia logo! [FOTO]

Logo Ruchu Chorzów znają nawet ci, którzy nie śledzą rozgrywek piłki nożnej, a na bramkarza mówią „ten w swetrze”. Teraz muszą poznać na nowo. Ruch Chorzów zmienia bowiem swoją Wielką Niebieską eRkę!

 

 

Szlagierowa gwiazda prosi o pomoc! TOP 5 SILESIA FLESZ
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Nowe logo Ruchu Chorzów to nie przypadek ani fanaberia – ale tradycja. Od dziesięcioleci klub z Cichej zmienia swój herm z okazji kolejnych, okrągłych rocznic istnienia. A 2020 rok na Cichej cichym rokiem nie będzie, bo Ruch Chorzów będzie obchodził swoje 100-lecie istnienia! Slatego też powstał projekt nowego logo Niebieskich.

Jubileusz 100-lecia jest wyjątkowym czasem w dziejach klubu. Pozwala spojrzeć z dystansu na jego historię, wspomnieć największe osiągnięcia oraz wybitnych zawodników. Tradycja nakazuje, by obchodom jubileuszu towarzyszył znak graficzny, składający się z herbu klubu lub charakterystycznego dlań symbolu oraz treści jubileuszowej.

Do stworzenia jubileuszowego herbu Ruch oraz Stowarzyszenia Wielki Ruch zaangażowano Jakuba Malickiego, grafika i projektanta, specjalisty w tworzeniu grafik sportowych, w tym klubowych herbów.

Herb na 100-lecie Ruchu Chorzów nawiązuje do tradycji. Pod tarczą dodano ozdobną treść jubileuszową, odnoszącą się do skrzydeł górnośląskiego Adlera (fot.Ruch Chorzów)
Herb na 100-lecie Ruchu Chorzów nawiązuje do tradycji. Pod tarczą dodano ozdobną treść jubileuszową, odnoszącą się do skrzydeł górnośląskiego Adlera (fot.Ruch Chorzów)

Herb na 100-lecie Ruchu Chorzów nawiązuje do tradycji. Pod tarczą dodano ozdobną treść jubileuszową, odnoszącą się do skrzydeł górnośląskiego Adlera. Wkomponowanie złotej gwiazdy w otok herbu ma za zadanie podkreślić wyjątkowe osiągnięcia Ruchu w skali piłkarskiej historii Polski. -Autor użył złotej kolorystyki, podkreślającej dostojność jubileuszu. Nieprzypadkowa jest również typografia. Użyty font Futura został zaprojektowany na początku lat 20-tych XX wieku, a więc jest rówieśnikiem Klubu – czytamy na stronie internetowej Ruchu Chorzów.

Ruch będzie posługiwać się jubileuszowym herbem przez cały 2020 rok. Już w rundzie wiosennej zagrają z nim piłkarze „Niebieskich”.

 

źródło: Ruch Chorzów
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Wybuch gazu w Szczyrku. Strażacy znaleźli ciała kolejnych dwóch osób. Nie żyją cztery osoby dorosłe i czwórka dzieci

Tragedia w Szczyrku: Będzie śledztwo ws.sprowadzenia katastrofy skutkującej śmiercią ludzi oraz nieumyślnego spowodowanie śmierci

Tragedia w Szczyrku: Władze Powiatu Bielskiego składają wyrazy współczucia bliskim ofiar oraz całej tamtejszej społeczności

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close