RegionSportWiadomość dnia

Wielka Niebieska eRka już nie tylko niebieska. Ruch Chorzów zmienia logo! [FOTO]

Logo Ruchu Chorzów znają nawet ci, którzy nie śledzą rozgrywek piłki nożnej, a na bramkarza mówią „ten w swetrze”. Teraz muszą poznać na nowo. Ruch Chorzów zmienia bowiem swoją Wielką Niebieską eRkę!

 

 

Szlagierowa gwiazda prosi o pomoc! TOP 5 SILESIA FLESZ
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Nowe logo Ruchu Chorzów to nie przypadek ani fanaberia – ale tradycja. Od dziesięcioleci klub z Cichej zmienia swój herm z okazji kolejnych, okrągłych rocznic istnienia. A 2020 rok na Cichej cichym rokiem nie będzie, bo Ruch Chorzów będzie obchodził swoje 100-lecie istnienia! Slatego też powstał projekt nowego logo Niebieskich.

Jubileusz 100-lecia jest wyjątkowym czasem w dziejach klubu. Pozwala spojrzeć z dystansu na jego historię, wspomnieć największe osiągnięcia oraz wybitnych zawodników. Tradycja nakazuje, by obchodom jubileuszu towarzyszył znak graficzny, składający się z herbu klubu lub charakterystycznego dlań symbolu oraz treści jubileuszowej.

Do stworzenia jubileuszowego herbu Ruch oraz Stowarzyszenia Wielki Ruch zaangażowano Jakuba Malickiego, grafika i projektanta, specjalisty w tworzeniu grafik sportowych, w tym klubowych herbów.

Herb na 100-lecie Ruchu Chorzów nawiązuje do tradycji. Pod tarczą dodano ozdobną treść jubileuszową, odnoszącą się do skrzydeł górnośląskiego Adlera (fot.Ruch Chorzów)
Herb na 100-lecie Ruchu Chorzów nawiązuje do tradycji. Pod tarczą dodano ozdobną treść jubileuszową, odnoszącą się do skrzydeł górnośląskiego Adlera (fot.Ruch Chorzów)

Herb na 100-lecie Ruchu Chorzów nawiązuje do tradycji. Pod tarczą dodano ozdobną treść jubileuszową, odnoszącą się do skrzydeł górnośląskiego Adlera. Wkomponowanie złotej gwiazdy w otok herbu ma za zadanie podkreślić wyjątkowe osiągnięcia Ruchu w skali piłkarskiej historii Polski. -Autor użył złotej kolorystyki, podkreślającej dostojność jubileuszu. Nieprzypadkowa jest również typografia. Użyty font Futura został zaprojektowany na początku lat 20-tych XX wieku, a więc jest rówieśnikiem Klubu – czytamy na stronie internetowej Ruchu Chorzów.

Ruch będzie posługiwać się jubileuszowym herbem przez cały 2020 rok. Już w rundzie wiosennej zagrają z nim piłkarze „Niebieskich”.

 

źródło: Ruch Chorzów
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Wybuch gazu w Szczyrku. Strażacy znaleźli ciała kolejnych dwóch osób. Nie żyją cztery osoby dorosłe i czwórka dzieci

Tragedia w Szczyrku: Będzie śledztwo ws.sprowadzenia katastrofy skutkującej śmiercią ludzi oraz nieumyślnego spowodowanie śmierci

Tragedia w Szczyrku: Władze Powiatu Bielskiego składają wyrazy współczucia bliskim ofiar oraz całej tamtejszej społeczności

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close