KategoriaRegionWiadomość dnia

Wielkie otwarcie najmniejszego kina Śląska! Chorzowskie kino „Frajda” zaprasza

Wczoraj (05.12) swoje drzwi po raz pierwszy otworzyło kino Frajda – najmniejsze kino na Śląsku. Najnowsze chorzowskie kino mieści zaledwie… 20 widzów!

Szlagierowa gwiazda prosi o pomoc! TOP 5 SILESIA FLESZ
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Kino „Frajda” to drugi już obiekt ze społecznościowej sieci kin. Pierwszym było kino Grajfka mieszczące 40 osób, które cieszy się powodzeniem wśród chorzowian już od dwóch lat. Pomimo swoich niewielkich rozmiarów, nowa sala projekcyjna bogata jest w najnowszą technologię od projektorów, po plansze multimedialne.

Wielkie otwarcie najmniejszego kina Śląska! Chorzowskie kino "Frajda" zaprasza (źródło: Paweł Mikołajczyk)
Wielkie otwarcie najmniejszego kina Śląska! Chorzowskie kino „Frajda” zaprasza (źródło: Paweł Mikołajczyk)

Kino ma służyć całym rodzinom, ale głównie dzieciom i młodym mieszkańcom Starego Chorzowa. Myślimy, że tutaj jest duży potencjał młodych mieszkańców, którzy mamy nadzieję, że poprzez kino, odkryją Starochorzowski Dom Kultury, jako miejsce dla nich – mówi Tomasz Ignalski, dyrektor Chorzowskiego Centrum Kultury.

Gościem specjalnym otwarcia był reżyser Jan Kidawa-Błoński. Podczas ceremonii otwarcia kina „Frajda” prezydent miasta Chorzów Andrzej Kotala wręczył reżyserowi medal im. Teodora Kalidego.

Wielkie otwarcie najmniejszego kina Śląska! Chorzowskie kino "Frajda" zaprasza (źródło: Paweł Mikołajczyk)
Wielkie otwarcie najmniejszego kina Śląska! Chorzowskie kino „Frajda” zaprasza (źródło: Paweł Mikołajczyk)

Pomieszczenie, w którym znajduje się obecnie kino „Frajda” było ówcześnie miejscem spotkań klubu szachowego. Szachiści jednak nadal mogą korzystać z sali multimedialnej kina. Sala spotkań klubu była wcześniej salą telewizyjną, dlatego poza nowszą technologią, wiele się tu nie zmieniło dla szachistów.

Największą zaleta kina „Frajda” ma być kameralny klimat i niskie ceny biletów, bo za jedynie 8zł. To nie jest kino dystrybutora, tylko kino widza – podkreśla Grzegorz Molewski, koordynator sieci „Kino za rogiem”.

Źródło: Chorzowskie Centrum Kultury

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Wybuch gazu w Szczyrku. Strażacy znaleźli ciała kolejnych dwóch osób. Nie żyją cztery osoby dorosłe i czwórka dzieci

Tragedia w Szczyrku: Będzie śledztwo ws.sprowadzenia katastrofy skutkującej śmiercią ludzi oraz nieumyślnego spowodowanie śmierci

Tragedia w Szczyrku: Władze Powiatu Bielskiego składają wyrazy współczucia bliskim ofiar oraz całej tamtejszej społeczności

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close