RegionWiadomość dnia

Wódka jako łapówka. O Strażnikach Miejskich i kierowcach z Katowic

28 kierowców i 16 byłych funkcjonariuszy Straży Miejskiej stanie przed Sądem. Chodzi         o łapówki, które dawali i przyjmowali. Oprócz pieniędzy pojawiła się też…butelka wódki!

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Górnicy szykują najazd na Warszawę!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Kolejne akty oskarżenia dla kierowców oraz Strażników Miejskich, którzy dawali oraz przyjmowali łapówki za przymknięcie oka za popełnione wykroczenia drogowe. Najczęściej chodziło o niedozwolone zaparkowanie pojazdu lub wjazd na drogę o bezwzględnym zakazie ruchu. Mowa oczywiście o przekazywaniu małych kwot pieniędzy…ale też i alkoholu w zamian za „wyrozumiałość” tych, którzy mandatami i punktami karnymi powinni karać niesfornych kierowców. Teraz jedni i drudzy staną przed sądem – grozi im do 2 lat pozbawienia wolności.

– Jak ustalono w śledztwie, najczęściej były to wykroczenia, które polegały na parkowaniu w miejscu niedozwolonym, wjechaniu w drogę pomimo ustawionego zakazu ruchu lub zakazu wjazdu. Kwoty łapówek wynosiło od 19 złotych do 100 złotych. W jednym przypadku korzyścią wręczoną funkcjonariuszom Straży Miejskiej była butelka wódki – podaje w oficjalnym komunikacie na stronie internetowej PO w Katowicach prokurator Marta Zawada-Dybek.

Niestety w polskiej mentalności istnieje przeświadczenie, że wszystko „da się załatwić”. Pamiętajmy jednak, że od wielu lat prowadzona jest skuteczna walka z nieuczciwością i łapówkarstwem w organach ścigania, urzędach i innych instytucjach państwowych, która ma na celu całkowite wyplewienie tego patologicznego zjawiska.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Child Alert odwołany! Wiadomo, co stało się z 10-letnim Ibrahimem

Wybory Prezydenckie 2020: Szymon Hołownia otwiera swoje biuro w Katowicach i zaczyna internetową zbiórkę

Śląskie: Kobieta oddała policji 20 tys. złotych, które znalazła!!!

źródło: Prokuratura Okręgowa Katowice
red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close