KrajRegion

Wojsko buduje specjalny most pontonowy! Powstanie na nim rurociąg na ścieki z oczyszczalni Czajka

Nad Wisłą w Warszawie trwają przygotowania do budowy mostu pontonowego, na którym ma zostać zainstalowany rurociąg przesyłający ścieki z lewobrzeżnej części stolicy do położonej na prawym brzegu oczyszczalni „Czajka”.

 

 

Od wyborów dzieli nas przerwa jak między jedynkami Karolaka 🙂

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS

We wtorek i środę doszło do awarii dwóch kolektorów przesyłających ścieki pod Wisłą, w efekcie czego nieczystości z kanalizacji zaczęto zrzucać bezpośrednio do rzeki.

W budowie mostu, który będzie składał się z 80 elementów, bierze udział 170 żołnierzy z czterech jednostek inżynieryjnych – z Inowrocławia, Chełmna, Kazunia i Dęblina oraz 80 jednostek sprzętu.

Żołnierze rozładowują elementy przyszłej przeprawy, utwardzają też drogę dojazdową przy Wiśle, by mógł przejechać tamtędy ciężki sprzęt, który będzie wodował części powstającego mostu. Szef KPRM Michał Dworczyk mówił w piątek, że most ma być gotowy we wtorek, a następnie na nim ma zostać położony tymczasowy rurociąg.

Wiceprezes Wód Polskich Krzysztof Woś poinformował, że w sobotę mają być prowadzone rozmowy z dostawcami rurociągów oraz wysokowydajnych pomp.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Będą strajki na śląskich kopalniach? W PGG wrze!

Brutalne morderstwo w Siemianowicach! Zabójca złapany na drugim końcu Polski!

Rapsodia Śląska na Stadionie Śląskim. Gigantyczny koncert w Kotle Czarownic 31 sierpnia!

O budowie tymczasowej przeprawy i rurociągu zdecydował premier Mateusz Morawiecki. Była to reakcja na informację o awarii stołecznego systemu odprowadzającego ścieki. Ministerstwo Środowiska poinformowało, że bezpośrednio do Wisły zrzucanych jest około 260 tysięcy metrów sześciennych nieczystości na dobę.

Ścieki dodatkowo mają zostać w najbliższym czasie poddane dezynfekcji ozonem. Odpowiedni sprzęt dotarł w nocy do Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie.

źródło: TVP Info
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close