AlarmKrajRegion

Wpław w piance przez granicę. Takiego wyczynu strażnicy nie widzieli od dawna [FOTO]

Na polskiej granicy trwa nieustająca olimpiada. Nad Odrą wyścigi samochodowe. Na przejściach granicznych quiz „Zgadnij, kim jestem”. Na granicy zielonej – „podchody”. Tym razem mamy tegorocznego mistrza pływackiego w stylu wolnym w warunkach ekstremalnych. Mowa o mężczyźnie, który granicę z Polską postanowił przekroczyć, udowadniając, że dobrze pływa w lodowatej wodzie. Prawie, jak kontenerowiec – bo płynął razem z towarem. Teraz ogrzeje się w ciepłych pomieszczeniach Straży Granicznej.

 

 

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG zatrzymali na gorącym uczynku obywatela Ukrainy, który przepływając wpław Bug usiłował przez granicę do Polski przemycić papierosy.

Funkcjonariusze z Placówki SG w Skryhiczynie w pobliżu miejscowości Dubienka na terenie powiatu chełmskiego w pobliżu rzeki granicznej Bug zauważyli mężczyznę ubranego w specjalistyczny strój do pływania. Na widok funkcjonariuszy mężczyzna próbował w pobliskich zaroślach ukryć owinięte w folię pudła.

Okazało się, że jest to obywatel Ukrainy, który nie posiada przy sobie dokumentów uprawniających do pobytu na terytorium Polski. W pudłach znajdowała się za to kontrabanda, którą mężczyzna przetransportował z Ukrainy do Polski, przepływając razem z nią przez Bug.

Cudzoziemiec został zatrzymany a ujawnione przy nim przemycone 2 500 paczek papierosów o wartości ponad 35 tysięcy złotych, zabezpieczone.

Po przewiezieniu na teren Placówki SG mężczyzna otrzymał ciepłe i suche ubrania. W sprawie wszczęto postepowanie przygotowawcze, a cudzoziemiec został przekazany służbom granicznym Ukrainy.

 

red: W.Żegolewski
źródło: Straż Graniczna

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Ferie zimowe skumulowane, wyciągi narciarskie zamknięte! Dla wielu to może być koniec!

Właściciele wyciągów i hoteli w Beskidach zdruzgotani decyzją rządu ws. ferii i zamknięcia wyciągów

Rząd odmraża gospodarkę. Otwarcie całego sektora handlowego od 28 listopada

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close