AlarmRegionWiadomość dnia

„Wsadźcie sobie ten niewyrok!!!” Dzisiaj o 19.00 w Katowicach protest przeciw wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego!

Gorąca atmosfera wokół opublikowanego przed kilkoma chwilami uzasadnieniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Dziś mieszkańcy aglomeracji zamierzają protestować przed Katedrą Chrystusa Króla w Katowicach. O 19.30 bliźniaczy protest przeciwko wyrokowi Trybunału odbędzie się w Gliwicach na Placu Doncaster.

 

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

– Nibytrybunał przedstawił pisemne uzasadnienie do wyroku dotyczącego ochrony życia. Wyrok zostanie opublikowany dzisiaj w Dzienniku Ustaw. Nie oddamy naszych praw! Wsadźcie sobie ten niewyrok!!!! – piszą organizatorzy wydarzenia na facebooku.

Dziś późnym popołudniem Trybunał Konstytucyjny opublikował uzasadnienie do wyroku z 22 października w sprawie przepisów o dopuszczalności aborcji. W uzasadnieniu czytamy m.in. „Trybunał Konstytucyjny ponownie stwierdził, że człowiek od momentu poczęcia ma prawo do życia. Stwierdził także, że każde życie ludzkie ma taką samą wartość; nie ma lepszych i gorszych istot ludzkich, każdy człowiek ma jednakowe prawo do życia. Taką samą wartość ma życie człowieka przed narodzeniem, życie człowieka młodego i pełnego sił oraz życie człowieka starszego. Na tym fundamencie cywilizacji ludzkiej opiera się polski system prawny. Przerwanie ciąży jednocześnie wiąże się z pozbawieniem dziecka jego życia. Przesłanka eugeniczna zabijania dzieci nienarodzonych jest z tym fundamentem sprzeczna. Niezgodny z Konstytucją jest art. 4 ust. 1 pkt 2 ustawy o planowaniu rodziny”.

Protest w Katowicach rozpocznie się o godzinie 19.00

 

Źr. Polsat News/własne

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Województwo śląskie chce ratować turystykę. Branża turystyczna i gminy otrzymają specjalne środki

Stoki, hotele i restauracje otworzą się 1 lutego? Rząd daje nadzieję, ale nie mówi jednoznacznie nic

Śląskie: Pasażerowie musieli wysiąść i pchać autobus, bo lód na jezdni! [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close