KrajRegionWiadomość dnia

Wybory 2019: Selfie przy urnie? Takie zdjęcie można zrobić! Ale…

Media społecznościowe zalała dzisiaj fala zdjęć w stylu „ja przy urnie”. I chociaż przewodniczący obwodowych komisji wyborczych na ludzi, robiących sobie selfie z wyborów reagują rożnie – to PKW mówi wprost – nie ma przeciwwskazań, aby takie zdjęcie zrobić.

 

 

Śmigłowiec Black Hawk i antyterroryści nad Śląskiem!

Jak mówi szefowa Krajowego Biura Wyborczego Magdalena Pietrzak – zdjęcie przy urnie wyborczej jest jak najbardziej dozwolone. Oczywiście – jeśli zgodzi się na to przewodniczący obwodowej komisji wyborczej, który jest na miejscu i najlepiej może ocenić sytuację, czy takie zdjęcie nie będzie np częścią agitacji wyborczej.

 

Selfie przy urnie w czasie wyborów nie może także wg przedstawicieli PKW zakłócać i naruszać powagi głosowania, ani porządku pracy i samego aktu głosowania w obwodowej komisji. W żaden sposób robiący selfie nie może także naruszać praw innych osób przebywających w danym momencie lokalu wyborczym. -Tu musimy pamiętać o prawie do ochrony wizerunku – mówią przedstawiciele Państwowej Komisji Wyborczej.

Na zrobienie sobie selfie pt „byłem na wyborach” macie już jednak niewiele czasu. Lokale wyborcze zostaną zamknięte o 21.00.

 

źródło: RMF FM

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Wybory parlamentarne 2019. Jak przeliczane są głosy na mandaty?

Wybory parlamentarne 2019. Jak oddać głos, żeby był ważny?

Bomba ekologiczna w Siemianowicach Śląskich! Utylizacja będzie kosztowała prawie 30 mln złotych

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close