AlarmRegionWiadomość dnia

Wybuch w zakładach materiałów wybuchowych w Bieruniu! Jedna osoba zginęła

Silna eksplozja w zakładach produkujących materiały wybuchowe – Nitroerg w Bieruniu. Niestety – tragiczna w skutkach. Zginęła jedna osoba, jedna została ranna, na miejscu wciąż trwa akcja.

 

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

Wybuch w zakładach Nitroerg w Bieruniu była bardzo silny. Słyszeli go mieszkańcy miejscowości oddalonych nawet o kilkanaście kilometrów od miejsca eksplozji. Do wybuchu doszło w zakładach produkujących materiały wybuchowe w czwartek, 14 stycznia przed południem.

Jak mówi Aneta Gołębiowska, rzeczniczka komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach, strażacy zgłoszenie o wybuchu w Nitroergu dostali ok. 11.30. Do wybuchu doszło na terenie budynków, zlokalizowanych poza samym zakładem, w miejscu, gdzie odbywa się spalanie odpadów i półproduktów, służących do produkcji materiałów wybuchowych. W wyniku wybuchu śmierć poniosła jedna osoba, a jedna została ranna – mówi Aneta Gołębiowska z KW PSP w Katowicach.

Pracownik, który zginął, to 49-letni mężczyzna, przez całe swoje życie związany zawodowo z zakładem Nitroerg w Bieruniu. Ranny to 36-letni pracownik. Obaj pracownicy byli przeszkoleni w zakresie wykonywanych obowiązków.

Zakłady Nitroerg to tzw. zakład wysokiego ryzyka. Jest największym w Polsce i jednym z największych w Europie producentów materiałów wybuchowych, a także systemów inicjowania wybuchów, używanych w celach cywilnych.

Jak doszło do wybuchu w Bieruniu sprawdzą teraz policja, prokuratura oraz specjalna, powołana przez Nitroerg komisja, złożona z ekspertów w tej dziedzinie.

 

źródło: RMF FM, KW PSP Katowice
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

13-letnia Patrycja z Bytomia nie żyje! Zwłoki nastolatki znalazła policja [ZDJĘCIA]

Śmierć miesięcznego Wiktora z Rudy Śląskiej: Jest akt oskarżenia w szokującej sprawie!

Synoptycy zapowiadają jeszcze większe opady śniegu na Śląsku! Sypać może do soboty!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close