KrajRegionWiadomość dnia

Za hejtem na sędziów stał wiceminister sprawiedliwości? Premier żąda wyjaśnień od wiceministra Piebiaka

Premier Mateusz Morawiecki chce wyjaśnień w sprawie wiceministra sprawiedliwości, Łukasza Piebiaka po tym, jak pojawiły się informacje, iż miał on utrzymywać kontakty z kobietą prowadzącą akcje dyskredytujące niektórych sędziów. Czy za hejt wobec sędziów może więc częściowo odpowiadać wiceszef resortu sprawiedliwości?

 

 

Punkty za szczepienia w Katowicach! Kto zapłaci za defiladę?

TOP 5 Silesia Flesz – Premiera niedziela 19:50

Onet opisał w poniedziałek kontakt, jaki w mediach społecznościowych wiceszef MS Łukasz Piebiak zawarł z kobietą o imieniu Emilia, która miała prowadzić akcje dyskredytujące niektórych sędziów, m.in. szefa Iustitii prof. Krystiana Markiewicza. Działania Emilii miały polegać na anonimowym rozsyłaniu, m.in. do mediów i sędziów, kompromitujących materiałów. Miało to się odbywać za wiedzą wiceministra.

– Pan premier poprosił o wyjaśnienia pana ministra, czekamy na nie. Dzisiaj muszą one być złożone – powiedział Müller w TVP1. Wyjaśnił, że premier nie rozmawiał osobiście z wiceministrem Piebiakiem.

Müller został też zapytany, czy możliwa jest dymisja wiceministra. – Dymisja to jest zawsze narzędzie, które może dotykać każdego ministra, bez względu na to, czy pojawiają się takie artykuły, z różnych przyczyn. Ale na tym etapie jest za wcześnie, aby takie twierdzenie głosić, bo pan minister musi się odnieść do tego, co wczoraj Onet napisał – powiedział rzecznik rządu.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Kto obiecuje wyborczy nokaut na Śląsku i kogo chce posłać na deski?

UWAŻAJCIE!!! Będą zakładać blokady na koła!

Drewniany gigant gotowy! Największy drewniany rollercoaster powstał… gdzie?

źródło: TVP 1, TVP Info
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close