RegionWiadomość dnia

Za nami pierwsza sesja Sejmiku Osób Niepełnosprawnych Województwa Śląskiego

W inauguracyjnej sesji, która odbywała się online, uczestniczyli wszyscy przedstawiciele Zarządu Województwa Śląskiego, a także reprezentanci Wojewódzkiej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych i radne Sejmiku: Maria Materla, Agnieszka Biegun i Jadwiga Baczyńska.

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

„Środowisko osób z niepełnosprawnościami jest dla nas bardzo ważne, chcemy Państwa wspierać i wdrażać w życie państwa pomysły. Nie ukrywam, że oczekujemy także stanowisk i opinii, które jako przedstawiciele samorządu województwa będziemy mogli wdrażać w życie. Państwa głos pomoże nam zmieniać rzeczywistość” – podkreślał marszałek Jakub Chełstowski.

Członek Zarządu Województwa Śląskiego Beata Białowąs mówiła o kompetencjach samorządu w zakresie wspierania osób z niepełnosprawnościami.

„Stworzenie Sejmiku Osób Niepełnosprawnych Województwa Śląskiego to pomysł marszałka Jakuba Chełstowskiego. Chcemy poprzez państwa działalność zwiększyć aktywność społeczną i obywatelską. Mam nadzieję, że państwo będą inicjowali nowe rozwiązania na rzecz środowisk związanych z osobami z niepełnosprawnościami. Zależy nam na integracji tych środowisk i wsparciu państwa aktywności” – mówiła Beata Białowąs, członek Zarządu Województwa Śląskiego.

Warto przypomnieć, że Sejmik Osób Niepełnosprawnych Województwa Śląskiego ma się zająć umacnianiem współpracy na rzecz poprawy sytuacji osób z niepełnosprawnościami. Zasiadają w nim przedstawiciele organizacji, które na co dzień zajmują się tym w swojej działalności. W skład Sejmiku weszło 35 przedstawicieli różnych środowisk, którzy pochodzą z okręgów wyborczych, odpowiadających okręgom do Sejmiku Województwa Śląskiego.

 

źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Marszałek Chełstowski: Na 100. rocznicę 3. Powstania Śląskiego powstanie serial! [WIDEO]

Radny z Sosnowca został sprzedawcą ziemniaków! Dresik zamiast garnituru, worki w klasyku zamiast BMW [WIDEO]

Są nowe punkty szczepień na Śląsku, są tez nowe problemy. Pacjentów z covidem wożą już do innych województw!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close