RegionWiadomość dnia

Zabrze: przekroczył prędkość o ponad 80 km/h [WIDEO]

Policja z Zabrza zatrzymała kierowcę, który na odcinku DK88 jechał z prędkością 155 km/h. W miejscu, gdzie został zatrzymany obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h.

 

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

W sobotę na Drodze Krajowej nr 88 w Zabrzu stróże prawa zauważyli szybko jadący samochód. Kierowca znacznie przekroczył dopuszczalną na tym odcinku prędkość, która była ograniczona do 70 km/h, ponadto poruszał się wyłącznie lewym pasem. Policjanci ruszyli za audi i zmierzyli prędkość. Okazało się, że kierowca jechał aż 155 km/h. Kontrola drogowa zakończyła się dla niego 500-złotowym mandatem i 10 punktami karnymi w związku z przekroczeniem prędkości oraz 500-złotowym mandatem i 2 punktami karnymi za naruszenie obowiązku jazdy prawostronnej.

Zabrzański odcinek Drogi Krajowej nr 88 jest jednym z miejsc, gdzie kierowcy powinni spodziewać się dzikich zwierząt, które mogą wejść na drogę. Ustawiony tam znak „uwaga, dzikie zwierzęta” i ograniczenie prędkości do 70 km/h przestrzega kierowców przed niebezpieczeństwem i wzywa do zdjęcia nogi z gazu. Przy prędkości 155 km/h każdy manewr wykonany w przypadku pojawienia się dzikiego zwierzęcia na drodze, mógłby zakończyć się tragicznie.

Źródło, foto i wideo: KMP Zabrze

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Obostrzenia w Polsce: kolejne województwo z ograniczeniami! Zamknięte hotele i galerie handlowe

Śląskie: Rozkopali podziemia kościoła. Nie spodziewali się tego, co tam znaleźli! [WIDEO]

Niedzielski: Święta wielkanocne będą takie jak rok temu. Czekają nas kolejne ograniczenia

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close