Region

Zabrze: Stracił ponad pół miliona złotych. 71-latek uwierzył, że bierze udział w tajnej operacji policji [WIDEO]

Uwierzył, że bierze udział w tajnej operacji policji i dał się się oszukać na ponad pół miliona złotych. 71-letni mieszkaniec Zabrza padł ofiarą oszustów, którzy wykorzystali tak zwaną metodę „na policjanta” i „na prokuratora”.

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

– Mężczyzna pod konie lipca otrzymywał systematycznie telefony zarówno na telefon stacjonarny jak i telefon komórkowy od nieznanych mu osób podających się za policjanta, za prokuratora, za operatora numeru 112. Także w tym zdarzeniu brały udział co najmniej trzy osoby i poinformowały tego pana, że bierze on udział w tak zwanej tajnej operacji, w wyniku której musi pobrać pieniądze z jednego z banków na terenie Zabrza, bo na to konto zostały przelane pieniądze z funduszu operacyjnego na rzecz właśnie walki z oszustami – mówi  mł. asp. Adam Strzodka, Komenda Miejska Policji w Zabrzu.

Tymczasem sam dał się oszukać. Mężczyzna pięciokrotnie pojawiał się w banku wypłacając pieniądze, które następnie przekazał oszustom. Gdy ci przestali się odzywać, zgłosił się na policję. Postępowanie w tej sprawie trwa. Policja zwraca jednak uwagę na to, że odkąd w kraju ogłoszono stan pandemii w zasadzie nie ma dnia, by jakiś senior nie dał się oszukać.

– Prosimy naszych seniorów żeby absolutnie jeśli słyszą coś takiego przez telefon nie próbowali swojej majętności przekazać komukolwiek. Czym prędzej trzeba powiadomić policję o takim telefonie, że ktoś próbuje powołać się na jakiegoś funkcjonariusza lub na jakąś instytucję i wyłudzić od nich pieniądze. Sprawdzajmy również kto stoi przed naszymi drzwiami. Pojawiają się różne osoby, które potrafią wymyślić różne legendy, choćby taka najprostsza, że potrzebują napić się wody czy skorzystać z ubikacji – mówi asp. Roman Aleksandrowicz, KMP w Rudzie Śląskiej.

Bo w tym przypadku nasze dobre serce może nas słono kosztować.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE
Wypadek autokaru na Węgrzech. Wśród poszkodowanych mieszkańcy Żywca, Tychów i Rudy Śląskiej [WIDEO]
Strefa czerwona: Udało się rozwiązać problem komunikacji miejskiej w Rudzie Śląskiej [WIDEO]
Tęczowa manifestacja w centrum Katowic. uczestnicy są przeciwni dyskryminacji [WIDEO]

 

Sandra Hajduk

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close