Region

Mikołów: Przywłaszczyła ponad milion złotych z kasy zapomogowo-oszczędnościowej

Policjanci mikołowskiej komendy zwalczający przestępczość gospodarczą zakończyli czynności w śledztwie przeciwko 61-latce. Kobieta prowadząc Pracowniczą Kasę Zapomogowo-Pożyczkową Centrum Usług Wspólnych w Mikołowie w ciągu 14 lat przywłaszczyła ponad milion złotych ze zgromadzonych tam pieniędzy. Mieszkanka Mikołowa podrobiła także kilka podpisów na dokumentach związanych z funkcjonowaniem kasy. Grozi jej do 10 lat więzienia.

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Pierwsze czynności w tej sprawie policjanci rozpoczęli we wrześniu 2019 roku, kiedy do mikołowskiej jednostki wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w Centrum Usług Wspólnych w Mikołowie – dawniej Zarządu Szkół i Przedszkoli Mikołowskich. Po niespełna roku policjanci zebrali obszerny materiał dowodowy obciążający zatrudnioną tam do lipca ubiegłego roku 61-letnią mikołowiankę, która zajmowała się prowadzeniem Pracowniczej Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej.

Jak wynika z akt śledztwa, które wszczęto w Prokuraturze Rejonowej w Mikołowie w połowie września 2019 roku, kobieta, w okresie od końca maja 2005 roku do lipca 2019 roku, mając pełnomocnictwo do dysponowania rachunkiem bankowym kasy i powierzonych jej pieniędzy zgromadzonych na tym rachunku, przywłaszczyła pieniądze w kwocie 1 370 000 złotych. 61-latka przelała środki na własne konto, działając tym samym na szkodę ponad 500 osób: pracowników obsługi, administracji oraz nauczycieli mikołowskich szkół i przedszkoli. Ponadto, w latach 2016 do 2018, na sporządzanych dokumentach kobieta podrobiła podpisy członków komisji rewizyjnej – organu kontrolującego działalność finansową zarządu kasy.

61-latka usłyszała prokuratorskie zarzuty i przyznała się do zarzucanego jej czynu. Jak wyjaśniła, pobrane z kasy pieniądze przeznaczyła na swoje bieżące wydatki.

Akt oskarżenia przeciwko kobiecie trafił już do Sądu Okręgowego w Katowicach.

Na poczet ewentualnych przyszłych kar zabezpieczono samochód oskarżonej o wartości 70 000 złotych, obciążenia hipoteką do kwoty ponad 125 000 zł na lokalu mieszkalnym oraz zabezpieczenia środków pieniężnych na jej rachunku bankowym. Grozi jej do 10 lat więzienia.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE
Wypadek autokaru na Węgrzech. Wśród poszkodowanych mieszkańcy Żywca, Tychów i Rudy Śląskiej [WIDEO]
Strefa czerwona: Udało się rozwiązać problem komunikacji miejskiej w Rudzie Śląskiej [WIDEO]
Tęczowa manifestacja w centrum Katowic. uczestnicy są przeciwni dyskryminacji [WIDEO]

 

źr. Śląska Policja

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close