Region

Zabrze: Wjechał w bramę kopalni Makoszowy. 20-latek był kompletnie pijany

Nie zapanował nad pojazdem i wjechał w bramę główną kopalni Makoszowy. W organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu. 20-latek odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

 

 

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. Dyżurny zabrzańskiej komendy został powiadomiony, że samochód osobowy nieznanej marki, którego kierowca był pijany, wjechał w bramę główną kopalni Makoszowy. Na miejsce skierowano patrol ruchu drogowego. Policjanci ustalili pojazd oraz zatrzymali jego kierowcę. Jak się okazało, kierującym był 20-letni mieszkaniec powiatu tarnogórskiego. Młody kierowca, mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu, jadąc ulicą Beskidzką, nie opanował swojej mazdy i uderzył w bramę kopalni.

Zabrzańscy policjanci przypominają, że zgodnie z obowiązującymi przepisami za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia i zakaz prowadzenia samochodów. Ponadto sąd obowiązkowo orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej, niż 5 tys. złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy prowadziła w stanie nietrzeźwości, oraz nie mniejszej, niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem pod wpływem alkoholu.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zmiany w funkcjonowaniu szkół od poniedziałku, 19 października!

Śląskie: Śmierć księdza na oczach wiernych! Osunął się na ziemię udzielając komunii

Zwłoki młodego chłopaka znalezione w Rudzie Śląskiej. Szukało go ponad 100 policjantów

 

źr. KMP Zabrze

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close