AlarmKrajRegion

Zakaz wychodzenia z domów, zamknięte szkoły, salony fryzjerskie i kosmetyczne! Rząd może ogłosić LOCKDOWN już wkrótce!

Mimo tego, iż premier i minister zdrowia zapewniają, że totalny lockdown w Polsce to „ostateczna ostateczność” – coraz więcej wskazuje na to, że władze nie będą z nim czekały 2 tygodni od wprowadzenia ostatnich obostrzeń. Możliwe, że zamknięcie szkół, branży beauty możliwe będzie jeszcze w tym tygodniu!

 

 

Polska czerwoną strefą! Czy grozi nam MEGA-LOCKDOWN?! TOP 5 Silesia Flesz

Jak donosi Radio ZET i serwis money.pl – rząd rozważa całkowite zamrożenie kraju z powodu pandemii koronawirusa – czyli lockdown, którego wszyscy woleliby uniknąć – może stać się faktem i to w najbliższych dniach! Wtorek, 27 października przyniósł kolejny rekord zakażeń – ponad 16 tysięcy. Na rządowych szczeblach mogą więc zapaść kluczowe dla walki z pandemią decyzje – nie w najbliższych dniach, ale nawet godzinach!

Czy czeka nas zupełny lockdown? To może okazać się już w środę, 28 października wieczorem. Wtedy bowiem zebrać ma się Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego. Czy zapadnie tam decyzja o zamrożeniu gospodarki? Wszystko zależeć może od liczby nowych zakażeń koronawirusem w Polsce, jaką 28 października podadzą służby sanitarne. Dlaczego akurat środa może być kluczowa? Jak mówi informator serwisy money.pl – „(…) dopiero w połowie tygodnia służby osiągają pełne moce testowe, wtedy też wyniki są najbardziej miarodajne (…)”.

Serwis money.pl podaje także jak może wyglądać drugi lockdown w Polsce. Niewykluczone jest zamknięcie szkół, a także znany z wiosennej fali epidemii zakaz wychodzenia z domu bez wyraźnej przyczyny. Nieoficjalne przecieki co do kształtu nowych obostrzeń mówią także o zamknięciu salonów kosmetycznych i fryzjerskich. Wspomina o nich nawet Konfederacja w swoich mediach społecznościowych. Politycy tego ugrupowania ostrzegają, że to ostatnie chwile na skorzystanie z usług branży beauty.

Nie ma na razie informacji co z branżą turystyczną i hotelarską oraz z centrami handlowymi.

Jak czytamy na łamach portalu money.pl, który jako pierwszy ujawnił możliwy scenariusz nowego lockdownu – propozycje nowych obostrzeń mogą być gotowe już w środę, 28 października wieczorem. Otwartym pozostaje pytanie kiedy zostaną ogłoszone – wg. portalu, premier Mateusz Morawiecki ma podjąć decyzję w tej sprawie w czwartek rano, a więc zmiany do publicznej wiadomości mogą być podane jeszcze tego samego dnia, lub w piątek.

 

red: W.Żegolewski
źródło: Radio ZET/money.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

W piątek możliwa decyzja o całkowitym lockdownie!

Ponad 10 tys. nowych zakażeń, 45 osób nie żyje! Koronawirus wg Ministerstwa Zdrowia

Tychy: chory na koronawirusa uciekł z karetki!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “Zakaz wychodzenia z domów, zamknięte szkoły, salony fryzjerskie i kosmetyczne! Rząd może ogłosić LOCKDOWN już wkrótce!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close