Oglądaj w TVS

Zdrowie bliżej natury: Jak mądrze suplementować?

Podczas pierwszych badań klinicznych nad roślinami adaptogennymi badano 4 000 roślin, a wyłoniono tylko 12 tych z właściwościami leczniczymi dla naszego organizmu. Dzisiaj lista tych roślin sięga ponad 300. Z każdym rokiem przybywa nowych gatunków. Czy ten fakt przenosi się na funkcjonowanie społeczeństwa? Czy my jako społeczeństwo suplementujemy te rośliny? Jak suplementować mądrze? W dzisiejszym odcinku na nasze pytania odpowie kreatorka zdrowia naturalnego Pani Halina Jurkowska – Prezes Biolit Europe.

 

 

W dawnych czasach ziołom przypisywano właściwości magiczne. Ich zbieraniu towarzyszyły często tajemnicze rytuały. Dziś wiemy, że było to konieczne, ponieważ aby rośliny te miały najlepsze właściwości muszą być zbierane o określonej porze roku, dnia, a nawet w odpowiedniej fazie księżyca. W jaki sposób nauka pomaga ziołolecznictwu? Skąd czerpiemy wiedzę o adaptogenach?

Więcej o mądrej suplementacji dowiesz się w dzisiejszym programie Zdrowie bliżej natury”, o godz. 17:30, TVS.

Halina Jurkowska – Prezes Biolit Europe

Zdrowie bliżej natury to program pełen porad dotyczących zdrowia i urody. Na naszej antenie pojawi się grono wybitnych lekarzy i specjalistów z Kliniki Uzdrowiskowej „Pod Tężniami w Ciechocinku, Instytutu Zielarstwa Polskiego i Terapii Naturalnych oraz Instytutu Biolit.

Poznajcie potencjał naturalnych produktów i dowiedzcie się jak prowadzić zdrowszy tryb życia dzięki medycynie naturalnej o podstawach naukowych. Zdrowie bliżej natury” – zawsze w poniedziałki o 17:30

Premierowe odcinki programu „Zdrowie bliżej natury!”, w każdy poniedziałek o godz. 17:30, TVS.

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close