KrajRegionŚwiat

Ze Śląska w świat

Górny Śląsk to najbardziej uprzemysłowiony region w Polsce. Wokół takich miast jak Katowice, Zabrze, Chorzów, Gliwice czy Bytom skupia się wiele przedsiębiorstw przemysłu ciężkiego. Istotna część mieszkańców tego regionu znajduje w nich zatrudnienie. Niemniej konurbacja górnośląska liczy ponad dwa miliony mieszkańców – Nie wszystkim udaje się znaleźć zatrudnienie na miejscu, w rodzinnych stronach – niektórzy z nich wyjeżdżają na Zachód, gdzie szukają odmiany losu. Dokąd się najchętniej wybierają? I w jaki sposób pokonują drogę? 

 

 

Ze Śląska do Niemiec

Polacy najchętniej wyjeżdżają w poszukiwaniu pracy do krajów Europy Zachodniej, co wydaje się w pełni zrozumiałe. Najbliżej z Polski do Niemiec. Dlatego też wielu rodaków wyjeżdża właśnie do ojczyzny Goethego. Niektórzy z podróżnych wywodzą się ze Śląska. Gdy decydują się na wyjazd zastanawiają się nad środkiem transportu. Wybierają co najmniej spośród kilku. Nieraz decydują się na lot samolotem, przy czym loty organizowane są stosunkowo rzadko i nie należą do najtańszych. Z kolei podróż własnym samochodem jest dość męcząca i stresująca. W związku z tym ciekawą propozycją jest przejazd busem do Niemiec. Na rynku usług przewozowych o klienta konkuruje wiele firm. Dlatego ma on możliwość zdecydować się na usługi, które mu najbardziej odpowiadają. Polegać będzie na opiniach pozostałych klientów – których nie brakuje w Internecie, a być może również na zdaniu swoich zaufanych znajomych.

 

Dziś standardowym wyposażeniem busów posyłanych przez przewoźników w drogę są: ergonomiczne siedziska, klimatyzacja i przeważnie również sieć wi-fi (https://gtvbus.pl/busy-do-niemiec-slaskie/).

Ze Śląska do Holandii

Drugim co do popularności krajem najchętniej odwiedzanym przez polskich pracowników w Europie kontynentalnej jest Holandia. Niderlandy bowiem od lat oferują ciekawe propozycje zarobkowe obywatelom naszego kraju. Również do ojczyzny Rembrandta ściąga wielu mieszkańców Górnego Śląska. Przeważnie wywodzą się oni z dużych ośrodków miejskich oraz ich okolic, czyli z: Katowic, Zabrza, Gliwic, Chorzowa czy Sosnowca. Podróżni ci nierzadko decydują się na usługę firm przewozowych. Podróż z Polski do Holandii trwa wiele godzin, dlatego ważne dla nich jest, aby przewoźnik zaproponował komfortowe warunki jazdy. Istotne więc jest, aby by pokonujące międzynarodowe drogi pojazdy były jak najsprawniejsze. Dlatego firmy często podstawiają nowoczesne pojazdy, spełniające najsurowsze wymogi bezpieczeństwa (https://gtvbus.pl/busy-do-holandii-slaskie/).

 

źródło: materiał prasowy partnera
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close