Region

Zmarł trzeci saper ranny po eksplozji w Kuźni Raciborskiej

Zmarł saper, który został ranny po eksplozji niewybuchu w Kuźni Raciborskiej. To trzecia śmiertelna ofiara tego zdarzenia.

 

 

Premiera TOP 5 Silesia Flesz w Telewizji TVS zawsze w niedzielę o 19.50

Mamy własne wyniki wyborów! Sprawdź je w TOP 5 Silesia Flesz!

Żołnierz, który został ranny po eksplozji niewybuchu w Kuźni Raciborskiej przebywał w szpitalu w Sosnowcu. Lekarzom nie udało się go uratować. To trzecia ofiara tego zdarzenia. Żołnierz z Rybnika osierocił dwójkę małych dzieci.

W sosnowieckim szpitalu przebywa jeszcze jeden ranny żołnierz, kolejny ranny saper jest wciąż hospitalizowany w Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich.

8 października żołnierze 29. patrolu rozminowania 6. Batalionu Powietrznodesantowego z Gliwic mieli unieszkodliwić. Prawdopodobnie były to pociski artyleryjskie z czasów II wojny światowej. Wskutek eksplozji na miejscu zginęło dwóch żołnierzy. Czterech innych zostało przewiezionych do szpitali. Jeden z nich jeszcze w ten sam dzień opuścił szpital w Rybniku.

Dwaj żołnierze w ciężkim stanie byli leczeni w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu oraz w Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach.

 

CZYTAJ TAKŻE: Wybuch w Kuźni Raciborskiej: Ciało drugiego sapera zabrano już z miejsca tragedii

Wybuch w Kuźni Raciborskiej: Ciało drugiego sapera zabrano już z miejsca tragedii

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Gliwice: Nastolatka rzuciła się z wiaduktu! Kim jest dziewczyna która popełniła samobójstwo?

Zawiercie: pijany policjant za kierownicą. Miał 1,5 promila

Strajk nauczycieli przełożony. Rozpocznie się 22 października

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close