RegionWiadomość dnia

Śląskie: Życiowy pech 18-latka. Zrobił prawo jazdy i od razu spotkał policjantów z grupy SPEED. I po prawku!

Było prawo jazdy i nie ma. Kierowca, który tyle co zrobił uprawniony dokument – niemal od razu go stracił. Spotkał bowiem na drodze policjantów ze spec-grupy SPEED. Nie za samo spotkanie mundurowych stracił długo wyczekiwane prawko, ale za to, co na drodze wcześniej zrobił.

 

 

Premiera TOP 5 Silesia Flesz w Telewizji TVS zawsze w niedzielę o 19.50

Mamy własne wyniki wyborów! Sprawdź je w TOP 5 Silesia Flesz!

Policyjna grupa SPEED na ulicy Pszczyńskiej w Jastrzębiu-Zdroju zatrzymała 18-letniego kierowcę Volkswagena. Powód? Pozwolił sobie na zbyt szybką jazdę. Po zatrzymaniu przez mundurowych młody mężczyzna dowiedział się, że prawo jazdy zostanie mu zatrzymane na 3-miesiące z uwagi na jazdę 104 km/h w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Nastolatek został także ukarany mandatem oraz 10 punktami karnymi.

Tego samego dnia także na ulicy Pszczyńskiej został zatrzymany kierujący motocyklem Honda, który poruszał się z prędkością 112 km/h w terenie zabudowanym. Mieszkaniec powiatu wodzisławskiego również zatrzymano prawo jazdy, a w zamian „podarowano” mandat i 10 punktów karnych.

 

CZYTAJ TAKŻE:

Śląskie: Kompletnie pijany wjechał w drzewo [FOTO] Aż dziw, że żyje!

Policjanci apelują o rozwagę na drodze. -Wśród najczęstszych przyczyn wypadków dominuje nadmierna prędkość. Pamiętajmy, że sytuacja na drodze często zmienia się dynamicznie i mogą wystąpić okoliczności, w których konieczna jest szybka reakcja. Zbyt szybka jazda może wtedy oznaczać utratę kontroli nad pojazdem i wypadnięciem z drogi lub groźnym w skutkach zderzeniem z innym pojazdem – przestrzegają policjanci i przypominają, że na drogach całego regionu nieoznakowanych radiowozów – także tych ze spec-grupy SPEED jest coraz więcej.

 

źródło: Policja
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Gliwice: Nastolatka rzuciła się z wiaduktu! Kim jest dziewczyna która popełniła samobójstwo?

Zawiercie: pijany policjant za kierownicą. Miał 1,5 promila

Strajk nauczycieli przełożony. Rozpocznie się 22 października

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close