RegionWiadomość dnia

Żory: 2 promile we krwi u…kierowcy! A zatrzymano go przez przypadek…

Jeden z policjantów kryminalnych z Gliwic po służbie i jadąc swoim prywatnym samochodem zauważył kierowcę, który nie trzymał się swojego toru jazdy czasami nawet wjeżdzając na chodnik. Zareagował sprytnie i bardzo szybko.

 

 

Panika przed koronawirusem! TOP 5 Silesia Flesz
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Jak widać nawet policjant po służbie nie może w spokoju wracać do domu. Jeden z funkcjonariuszy z wydziału kryminalnego II komisariatu w Gliwicach jadąc swoim prywatnym samochodem zauważył pojazd, który lekko mówiąc „nie trzymał” się drogi. Intuicja mundurowego zadziałała od razu i wykorzystując moment gdy kierowca Toyoty zahamował, wyskoczył ze swojego auta, otworzył mu drzwi, przedstawił kim jest i zakazał dalszej jazdy pojazdem. To co zwróciło uwagę policjanta od razu to silna woń alkoholu, która wydobyła się z samochodu podejrzanie zachowującego się kierowcy. O zajściu został poinformowany dyżurny z żorskiej komendy wysyłając natychmiastowo patrol na miejsce zdarzenia. Po badaniu alkomatem okazało się, że 51-latek, który prowadził Toyotę miał uwaga…ponad 2 promile alkoholu we krwi. Teraz stracił prawo jazdy, dodatkowo czeka go wysoka grzywna i prawdopodobnie wyrok sądowy.

Śląska Policja apeluje i zarazem przypominaza jazdę na „podwójnym gazie” grozi kara do dwóch lat więzienia, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15. Kierowanie w stanie nietrzeźwości stanowi bardzo duże zagrożenie na drodze, zarówno dla samego kierowcy, jak i innych uczestników ruchu. Dlatego każdy z nas ma obywatelski obowiązek nie dopuścić, by osoba pod wpływem alkoholu wsiadła za kierownicę. Taki fakt należy niezwłocznie zgłosić Policji!

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus za naszą południową granicą! Pierwsze przypadki koronawirusa odnotowano w Czechach

Ruch Chorzów zapłacił karę za odpalenie rac. Kibice oddali pieniądze klubowi!

W marcu jak w garncu 🙂 Sprawdź jak będzie POGODA w pierwszych dniach marca

źródło: KWP Katowice

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close