RegionWiadomość dnia

Zwężenia, utrudnienia, drogowcy. Znowu remont na autostradzie A4 Katowice-Kraków

Już 1 kwietnia rusza kolejny remont płatnej autostrady A4 Katowice – Kraków. Zwężenia będą na jezdniach w obu kierunkach – i na Kraków i Na Katowice. Utrudnienia potrwają co najmniej kilka tygodni.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

Jak informuje spółka Stalexport Autostrada Małopolska SA, już 1 kwietnia ruszą kolejne prace remontowe na płatnym odcinku autostrady A4. Tym razem to rozbudowa pasów ruchu na Placach Poboru Opłat. W związku z tym wprowadzona będzie zmiana organizacji ruchu przed PPO Mysłowice na jezdni w kierunku do Krakowa i na jezdni w kierunku do Katowic oraz na PPO Balice na jezdni w kierunku do Katowic.

-W związku z planowaną od 1 kwietnia 2021 r. wymianą nawierzchni jezdni pomiędzy węzłami Murckowska w Katowicach i Brzęczkowice w Mysłowicach na odcinku 3,5 km (km 345 – 348,5) zmianie ulegnie organizacja ruchu na obu jezdniach autostrady A4. Zachowane zostaną dwa pasy ruchu w każdym kierunku, ale w czasie wprowadzania zmian (w porze nocnej od 27 marca do 1 kwietnia) czynny będzie tylko jeden pas ruchu – informują przedstawiciele Stalexport Autostrada Małopolska.

Ruch będzie się odbywał z ograniczeniem prędkości

Kierowcy muszą uważać nie tylko na barierki – ale i oznakowanie autostrady A4, związane z remontem. Zjazd z autostrady A4 na węzeł Mysłowice znajdujący się w km 346,8 jadąc w kierunku do Krakowa będzie bowiem możliwy tylko z prawego pasa ruchu, który zostanie poprowadzony po jezdni w kierunku do Krakowa. Kierowcy, którzy wybiorą lewy pas ruchu poprowadzony na jezdni przeciwnej (w kierunku do Katowic) nie będą mieli możliwości zjazdu do Mysłowic. Informacja o takiej zmianie organizacji ruchu będzie umieszczona na oznakowaniu pionowym (tablice informacyjne) umieszczonym przed rozdzieleniem pasów ruchu.

Z kolei zjazd z A4 na węźle Mysłowice jadąc w kierunku do Katowic będzie możliwy jak do tej pory z obydwu pasów ruchu.

 

źródło: Stalexport Autostrada Małopolska
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Marszałek Chełstowski: Na 100. rocznicę 3. Powstania Śląskiego powstanie serial! [WIDEO]

Radny z Sosnowca został sprzedawcą ziemniaków! Dresik zamiast garnituru, worki w klasyku zamiast BMW [WIDEO]

Są nowe punkty szczepień na Śląsku, są tez nowe problemy. Pacjentów z covidem wożą już do innych województw!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close