Pionek – Rodzinne spotkania z grami planszowymi

Pionek to najstarsza promująca gry planszowe impreza w Polsce. Już od ponad 10 lat gracze z całej Polski spotykają się podczas pionkowych spotkań, odbywających się dwa razy w roku – latem i jesienią. Pierwsze Pionki organizowane były w MDK w Gliwicach, jednak stale zwiększająca się liczba graczy spowodowała zmianę lokalizacji. Od dwóch lat konwent organizowany jest w Hali Widowiskowo-Sportowej w Zabrzu.

Każda taka impreza przyciąga prawie 1500 osób, które przez dwa dni spędzają czas nad planszami. Uczestnicy mają okazję zagrać zarówno w sprawdzone klasyki, jak  i najświeższe nowości wydawnicze, dostarczane przez sponsorów. Wszelkie niejasności i zasady wyjaśniane są przez wolontariuszy, jest to więc świetna okazja do nauki nowych tytułów. Od lat konwent zbiera świetne opinie za klimat i promowanie wspaniałego hobby, jakim jest granie w planszówki.
Pionka stworzył w 2007 roku Ignacy Trzewiczek, autor wielu uznanych w Polsce  i na świecie gier planszowych, a także właściciel wydawnictwa Portal Games. Impreza powstała by umożliwić ludziom kontakt z grami planszowymi, integrację oraz wspólne – bardzo towarzyskie i rodzinne – spędzanie czasu.

Pionek jest wydarzeniem bardzo otwartym i transparentnym. Nie promujemy na nim gier konkretnych wydawnictw, a po prostu granie w gry planszowe jako formę spędzania czasu z przyjaciółmi czy rodziną.

Najbliższa edycja Pionka odbędzie się w dniach 25-26 listopada 2017                 w zabrzańskiej hali MOSiR. Jest to wspaniała okazja do spotkania z przyjaciółmi            i nowymi, podobnie myślącymi ludźmi, w rodzinnej atmosferze. Zapraszamy do rozpoczęcia swojej przygody z grami planszowymi oraz nabycia wspaniałych prezentów na zbliżające się święta właśnie na Pionku!

XXVIII PIONEK

Data: 25-26 listopada 2017 r.
Godzina: sob.10:00-18:00 , ndz.10:00-17:00
Miejsce: Hala Widowiskowo-Sportowa MOSiR w Zabrzu, ul. Jana Matejki 6
Wstęp: Biletowany, cena 8zł
Strona www: http://pionek.org/
Kontakt: portal@portalgames.pl

Atrakcje 28. Pionka:

Bogata biblioteka gier

Na Pionku udostępniamy Wam bogatą bibliotekę gier, zawierającą w sobie kilkaset egzemplarzy tytułów polskich i zagranicznych wydawców. Jednocześnie przed każdym Pionkiem staramy się pozyskiwać kolejne nowości od czołowych polskich wydawców, by mieć jak najbardziej aktualną listę gier, a czasem nawet umożliwić wam w tytuły jeszcze nie wydane!

Pomarańczowe Koszulki

Na Pionku osoby noszące dobrze widoczne pomarańczowe koszulki udzielają pomocy związanej z zasadami gier i kwestiami organizacyjnym. Ich zadaniem jest polecać odpowiednie tytuły i dobierać partnerów do grania, a także oprowadzać po terenie imprezy.

Jeśli chciałbyś zostać jedną z Pomarańczowych Koszulek i pomóc przy organizacji imprezy, skontaktuj się z nami.

Zagraj, żeby Wygrać

To akcja, która pierwszy raz pojawiła się podczas 22. edycji Pionka. Gry biorące udział w akcji znajdują się obecnie w osobnej części hali i osoby grające w nie mogą po zagraniu wypełnić kupon, który weźmie udział w losowaniu. Później, na koniec imprezy (w niedzielę ok. 16.30), spośród wszystkich osób grających losujemy szczęśliwców, którzy otrzymują nagrody z puli ufundowanej przez sponsorów.

Giełda gier używanych

Od kilku lat to już stały element Pionka. Zasada działania giełdy jest bardzo prosta: każdy może przynieść dowolne gry planszowe/karciane czy związane z nimi akcesoria  i wystawić na giełdzie. Każdy może przejrzeć to, co przynieśli inni i wybrać dla siebie interesujące pozycje. Z każdej transakcji 2 zł trafia do puli. Po zakończeniu imprezy losujemy spośród wszystkich kupujących osoby, do których trafia ta pula, którą mogą następnie wykorzystać na zakup nowych gier.

UnPub Poland – Sieć Prototypów

Masz świetną grę, ale jeszcze jej nie przetestowałeś wśród szerszej publiczności? Chcesz poznać opinie innych fanów gier planszowych? Zgłoś prototyp swojej gry planszowej na Pionka w ramach inicjatywy UnPub! UnPub to doskonała okazja, aby twój prototyp znalazł się na jednym ze stołów i przyciągnął do siebie tłumy! W ramach wydarzenia udostępnimy specjalną strefę prototypów, gdzie autorzy będą mogli prezentować i grać w swoje gry z zainteresowanymi.

 

Back to top button