reklama

STOP CYBERWOLCE

Trwa III edycja projektu STOP CYBERWOLCE – Teatr Forum w profilaktyce cyberprzemocy.
W ramach projektu odbędą się warsztaty i interaktywne spektakle Teatru Forum poruszające problem agresji w sieci. Rozpoczęły się zapisy szkół oraz do młodzieżowej grupy, która stworzy spektakl pod okiem doświadczonych trenerów. Organizatorem projektu jest Fundacja Centrum Rozwoju NoDrama.

Projekt STOP CYBERWOLCE powstał w odpowiedzi na problemem cyberprzemocy i skutków agresji
w sieci, jego nazwa odwołuje się do “samowolki”, która coraz częściej dostrzegana jest w internecie. Między 15 września a 15 grudnia 2017 r. odbędą się interaktywne spektakle Teatru Forum z warsztatami dla uczniów i nauczycieli w 20 szkołach. Finałem projektu jest spektakl w Chorzowskim Centrum Kultury dla mieszkańców oraz warsztaty psychologiczne dla rodziców. “Obecnie trwa nabór do młodzieżowej grupy Teatru Forum, uczniów szkół na terenie Chorzowa, Bytomia, Radzionkowa, Świętochłowic i Rudy Śląskiej między 14-tym a 18-tym rokiem życia” – mówi Agnieszka Pryca, Prezes Zarządu Fundacji Centrum Rozwoju NoDrama.

Fundacja zaprasza do współpracy wolontariuszy, ze szczególnym uwzględnieniem tych, którzy chcą rozwijać zdolności aktorskie oraz wrażliwość na problemy społeczne. Udział w projekcie jest okazją do wypróbowania swoich sił na scenie, uczestniczeniu w warsztatach prowadzonych przez profesjonalnych trenerów metody dramy. Zjazdy grupy przygotowującej spektakl będą odbywać się w piątki i soboty na terenie miasta Bytom.
Nabór prowadzony jest do dnia 15 września 2017 r. pod adresem mailowym: zapisy@nodrama.org.pl.
Dla pierwszych 6 osób Organizator przygotował ciekawe gadżety.

Cyberprzemoc to umyślne, powtarzające się prześladowanie innych osób za pomocą tekstu, zdjęć lub video z wykorzystaniem Internetu, telefonów komórkowych i innych narzędzi komunikacji. Cyberprzemoc często zaczyna się niewinnie, ale jej skutki często mają bardzo poważne konsekwencje.

Teatr Forum jest techniką dramy stosowanej, specyficzną formą teatralną umożliwiającą widowni wejście na scenę i zmianę biegu wydarzeń.
W poprzednich edycjach projektu w sumie wzięło udział: 1562 uczniów gimnazjów i liceów, 48 nauczycieli,80 rodziców, 40 mieszkańców, 24 szkoły. W tegorocznej edycji planuje się udział 20 szkół
i około 1000 uczniów.

Działania Fundacji Centrum Rozwoju NoDrama, skupiają się wokół propagowania metody dramy
w edukacji i akcji na rzecz osiągania zmiany społecznej, przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu i
wyrównywanie szans grup defaworyzowanych.
Patronat nad projektem objęła Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Bytomiu, Chorzowskie Centrum Kultury oraz miasto Chorzów.
Projekt dofinansowany jest ze środków programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Zobacz relację z poprzedniego projektu i działań Fundacji:

Więcej o projekcie: www.nodrama.org.pl
Informacji udziela: Agnieszka Pryca, tel. 731 917 193, zapisy@nodrama.org.pl

reklama
Back to top button